Microsoft mení rozhodnutie a nebude dvíhať cenu Xbox Live Gold

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Live Gold
Zdroj: xbox.com

Včera večer spoločnosť Microsoft oznámila zvyšovanie ceny za ich službu Xbox Live Gold, čo určite nepotešilo mnohých hráčov. Malo ísť o zvýšenie takmer o polovicu. Zatiaľ čo 60 dolárový Xbox Live Gold by vám v minulosti dal jeden rok služby, po novom sa tento čas mal skrátiť na polovicu. Microsoft však nakoniec od tohto rozhodnutia upustil a pridáva aj niečo navyše.

Microsoft si dokonca aj sype popol na hlavu a vydal k situácii stanovisko. “Dnes sme to poriadne pokazili a urobili ste dobre, že ste nám o tom dali vedieť. Hranie a spájanie sa s priateľmi je dôležitá súčasť a my sme týmto rozhodnutím zlyhali ju dodržať. Výsledkom je, že nebudeme meniť cenu našej služby Xbox Live Gold,” píše Microsoft v stanovisku.

Na dôvažok budú všetky free-to-play hry skutočne zadarmo. Už nebudú vyžadovať zaplatené členstvo Xbox Live Gold. To znamená, že všetky free-to-play hry si zahráte skutočne zadarmo, bez nutnosti platiť akékoľvek členstvo. Zmeny by sa mali prejaviť v najbližších týždňoch. “Ak už ste predplatiteľom služby Xbox Live Gold, môžete ju bez obáv využívať ďalej za rovnakú cenu. Noví predplatitelia si službu môžu zaplatiť za rovnakú cenu, ako doteraz,” dodáva Microsoft.

Šéf Xboxu, Phil Spencer sa na Twitteri ospravedlnil za vlnu emócií, ktoré ich pôvodné rozhodnutie vyvolalo a sľúbil, že spoločnosť sa z toho do budúcna poučí.