Microsoft má už k Bethesde úplne voľnú cestu

Odoberaj novinky cez  Google News
Logá Xbox a Bethesda
Zdroj: spawn.sk

Neočakáva sa žiadny zvrat. Jedným z možných problémov pri kúpe spoločnosti ZeniMax, pod ktoré patrí aj Bethesda, spoločnosťou Microsoft bola Európska a Americká komisia. Tie však nevidia žiadny problém a celý nákup odobrili. Microsoft má tak úplne voľnú cestu a môže si ísť za svojim snom.

Na to, aby mohol Microsoft odkúpiť tak veľkú spoločnosť za takú veľkú sumu sa najprv museli pozrieť rôzne úrady. Tie najhlavnejšie sú Európska komisia a Americká komisia pre cenné papiere a burzy. Obe tieto úrady vydali svoje prehlásenie, v ktorom uvádzajú, že v danej akvizícii nevidia žiadny problém. Microsoft tak nebude mať s odkúpením žiadny problém, keďže všetky strany aj úrady transakciu odobrili.

Komisie sa vyjadrili, že neexistujú žiadne zvýšené obavy z nezdravej konkurencie. Dôvodom je hlavne množstvo iných spoločností, ktoré stále dokážu Microsoftu konkurovať. Aj keď odkúpi Bethesdu. Hneď ako sa celá transakcia dokončí, Microsoft si polepší o niekoľko známych titulov ako napríklad Doom, The Elder Scrolls, Fallout a iné. Okrem hier a štúdia Bethesda získa Microsoft aj iné, známe štúdia. Napríklad Arkane (Dishonored), Machine Games (Wolfenstein) alebo Tango Gameworks (The Evil Within).

Microsoft chce staviť na istotu a rozšíriť svoju ponuku predplatného Xbox Game Pass, čo je momentálne najobľúbenejšia služba od Microsoftu pre hráčov. Ponúka stovky hier za nízky mesačný poplatok a medzi nimi nájdeme aj veľké a známe tituly. Iba nedávno ohlásil Microsoft nové hry, ktoré do predplatného pribudnú v marci. Okrem toho je vrámci predplatného zahrnuté aj predplatné EA Play, teda hry od Electronic Arts. Hovorí sa aj o tom, že v Game Passe bude zahrnuté aj predplatné Ubisoft+.