Microsoft ide bokom, Discord sa rozhodol pre Sony

Odoberaj novinky cez  Google News
Discord a Sony spolupráca
Zdroj: spawn.sk

Nie je to tak dávno, čo sa na internete vynorili informácie o debatách, ktoré mali údajne prebiehať medzi spoločnosťami Microsoft a Discord. Informovali sme vás o tom aj my, napríklad v tomto článku. Následne sme sa dozvedeli, že Discord si chce zachovať nezávislosť a žiadne odkúpenie sa nekoná. Dnes možno už vieme prečo. Discord sa rozhodol pre úzku spoluprácu so Sony, respektíve hernou divíziou PlayStation. Čo to bude obnášať?

PlayStation to oznámil na sociálnej sieti Twitter, aj na oficiálnej stránke Sony Interactive Entertainment. Hlavným cieľom je podľa popisu priniesť služby Discord-u a PlayStation bližšie k sebe, či už na konzolách alebo mobiloch. To všetko už začiatkom budúceho roka. Čiže na spoluprácu si ešte chvíľu počkáme. Na konkrétne informácie si tiež ešte budeme musieť počkať. Ani Sony, ani Discord neponúkli nič detailnejšie. Vieme iba to, že komunikačný nástroj by sa mal nejakým spôsobom zaradiť do PlayStation Network.

V praxi by to mohlo znamenať, že si Discord budete môcť spustiť na konzolách PlayStation a komunikovať tak bežne, ako napríklad na PC. Discord je (nie len) medzi hráčmi veľmi populárna služba a jej podpora na konzolách veľmi chýba. Napríklad pri cross-play hrách, ak jeden z vás hraje na PC a druhý na konzole. Ak by Discord prišiel ako aplikácia na konzoly, značne by to uľahčilo komunikáciu medzi priateľmi a to nie len v hrách.

Oznámenie spolupráce však nie je všetko. Sony do Discordu investuje aj peniaze. Stáva sa tak minoritným akcionárom, keďže nejaké podiely si kúpil. Nie je známe o akú čiastku ide, alebo aký podiel bude mať Sony v tejto službe. Viac informácií o tejto spolupráci by sme sa však mohli dozvedieť už v nasledujúcich mesiacoch.