Microsoft Flight Simulator čaká výrazná optimalizácia

Odoberaj novinky cez  Google News
Microsoft Flight Simulator
Zdroj: YouTube.com

Titul od vývojárov zo štúdia Asobo je tu s nami už skoro rok a za ten čas stihol osloviť tak fanúšikov lietania, ako aj úplných laikov. Problémom však bolo, že krásy hry Microsoft Flight Simulator si mohlo užiť len obmedzené množstvo hráčov, ale to by mala zmeniť veľká optimalizácia. Informuje o tom portál IGN.

Autori už predstavili Update 5, ktorý okrem iného prinesie aj úpravy kódu, čo by malo viesť k výraznému zlepšeniu. V predmetnom videu zmeny demonštrujú na zostave s i7-9700k a RTX 2060 Super. V predchádzajúcej verzii pri Ultra nastavení a upscalovom 4K rozlíšení pri prelete cez Manhattan hra bežala na cca 35 snímkov za sekundu. Po novom by to už malo byť od 55 do 60 snímkov za sekundu.

To všetko bez stopercentného vyťaženia procesoru, pretože oveľa viac práce odvádza grafický čip. Ide o celkom výrazný rozdiel, ktorý môže značne spríjemniť zážitok z hrania.

Autori priblížili, že zmien dosiahli prepísaním pomerne veľkej časti samotného enginu. Ten má teraz fungovať lepšie a efektívnejšie.

Nová aktualizácia Microsoft Flight Simulator, súčasťou ktorej bude aj spomínaná optimalizácia, vyjde už 27. júla. Pôjde o rovnaký deň, kedy sa hra dočká vydania na platforme Xbox Series X a S. Na výkonnejšej konzole má bežať v rozlíšení 4K, na slabšej v 1080p. To všetko pri 30 snímkach za sekundu.