Metro Exodus: Enhanced Edition dostáva podporu funkcií DualSense na PC

Odoberaj novinky cez  Google News
Ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

Metro Exodus: Enhanced Edition je prvá počítačová hra, ktorá plne podporuje PS5 ovládač DualSense. S novým patchom pre tento titul, prichádza aj umožnenie ovládaču využiť haptickú spätnú väzbu a adaptívne spúšťače. Vývojár 4A a vydavateľ Deep Silver novú aktualizáciu pridali v piatok popoludní. Tá pridala podporu pre DualSense, ak hráte s ovládačom pripojením cez kábel. Informuje o tom portál VG 247.

Prvýkrát sa podarilo využívať spúšťače v ktorejkoľvek z verzií hry, vzhľadom na to, že vydanie Metro Exodus: Enhanced Edition pre PS5 má vyjsť až 18. júna. Používateľ Twitteru @mrdomino_ sa vo videu zverejnenom na sociálnej sieti pochválil novými funkciami. Ukázal tak odpor, ktorý môžu spúšťače poskytnúť pri streľbe zo zbraní. Nižšie sa na to pozrite v akcii.

Podpora pre ovládač PlayStation 5, DualSense, bola do služby Steam pridaná už v novembri 2020. Avšak veľa z jej nových funkcií nebolo pri uvedení na trh kompatibilných. Je preto skvelé vidieť, že vývojári začali pridávať túto podporu týchto funkcií aj pre PC.

Nový ovládač od Sony získava nadšené ohlasy od tlače, ale aj od tých šťastlivcov, ktorí dostali PS5 do svojich rúk od uvedenia na trh, a je to jedna z hlavných funkcií a rysov novej generácie konzol od spoločnosti Sony. Dúfajme, že podpora DualSense v hre Metro Exodus: Enhanced Edition je len začiatkom širšieho trendu vývojárov prinášajúcich podporu ovládača na platformu PC.

Na záver len pripomíname, že nový ovládač od Sony sa už čoskoro dočká farebných možností. Viac o tom si prečítajte v tomto článku.