Metro Exodus dostane „next-gen“ verziu aj na PC

Odoberaj novinky cez  Google News
Metro Exodus
Zdroj: microsoft.com

Vývojár hry Metro Exodus, ukrajinské štúdio 4A Games, oznámilo, že aj na platformu PC zavíta takzvaná „next-gen“ verzia hry. Okrem toho, že vylepšenú verziu dostanú aj konzoly novej generácie, ani fanúšikovia na PC nebudú ukrátení. Pôjde o vylepšenú verziu hry, ktorá hráčom ponúkne množstvo vylepšení, hlavne grafického charakteru.

„Myslíte si, že Metro Exodus nemôže vyzerať už o nič lepšie? Podržte nám vodku.“ Aspoň tak to píše štúdio na svojom blogu. Vývojári pre túto vylepšenú verziu od základov vylepšili ray-tracing. Ten prinesie do hry celú škálu vylepšení, optimalizácie, ale aj nových možností. Základom bude, samozrejme, lepšia optimalizácia a práca so svetlom. Zmien sa dočkala aj ich technológia s názvom Temporal Reconstruction. Tá prinesie možnosť ešte vyššieho rozlíšenia a celkové vylepšenie vizuálov. Všetky zmeny popisuje vývojár na oficiálnej stránke.

„Tieto vylepšenia sme posunuli na maximum aby sme čo najviac využili hardvér, ktorý podporuje ray-tracing. Či už od Nvidie alebo AMD a to všetko za účelom priniesť fanúšikom na PC ten najlepší možný zážitok,“ píše štúdio 4A Games vo svojom príspevku na stránke.Kompletné porovnanie vylepšení medzi konzolami a PC si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

Čo sa týka verzie pre nové generácie konzol, Metro Exodus bude podporovať ray-tracing a 60FPS. Na konzolách Xbox Series X a PlayStation 5 bude podporovať 4K rozlíšenie a na slabšom Xbox Series S sa zameria na 1080p. Hra bude podporovať nastavenie FOV (Field of View) a v prípade PS5 aj haptickú odozvu ovládaču DualSense.

V prípade vylepšených konzolových verzií ešte stále nie je známy dátum vydania, no budú dostupné ako bezplatný upgrade pre tých, ktorí už hru zakúpenú majú na PS4 a Xbox One. V prípade vylepšenej PC verzie síce tiež nie je známy presný dátum, ale aspoň časové okno. Vyjsť by mala neskôr počas jari ešte v tomto roku. Čo je ešte lepšie, aj vylepšené verzia pre PC bude zadarmo v prípade, že už hru máte kúpenú.

Zaujímavý článok
Nintendo Direct 2021
Všetko z prezentácie Nintendo Direct na jednom mieste