McCree z hry Overwatch sa bude volať inak, oznámil Blizzard

Odoberaj novinky cez  Google News
McCree z hry Overwatch
Zdroj: Blizzard

Štúdio Blizzard a autori hry Overwatch dnes zverejnili nanajvýš prekvapivú správu. Obľúbená postava známa od vydania hry pod menom McCree bude premenovaná. Problém je jednoduchý – hrdina bol pomenovaný po zamestnancovi štúdia Blizzard – Jesse McCree. Ten bol predtým lídrom dizajnérov Diablo 4, no v Blizzarde už nepôsobí.

Autori hry to oznámili na sociálnych sieťach a pridali aj prehlásenie. Podľa ich slov zmenia meno McCree na niečo, čo lepšie reprezentuje celú hru a Overwatch ako taký. Pridávajú tiež rozhodnutie, že odteraz nebude žiadna postava v hre pomenovaná po zamestnancovi spoločnosti, čo sa zdá ako logický krok. Jesse McCree pracoval dlhý čas v Blizzarde, no je jedným z troch senior zamestnancov, ktorý štúdio opustili po nedávnych (a stále trvajúcich) problémoch so žalobou. O tej sme vás informovali v tejto správne, kde nájdete viac podrobností.

Zahraničný portál IGN kontaktoval štúdio Blizzard s otázkou, či bol Jesse McCree prepustený, alebo odišiel sám. Túto otázku štúdio odmietlo komentovať. Aj napriek tomu, že bol Jesse McCree jedným zo stálic štúdia, patril do skupiny, ktorá sa interne volala “Cosby Crew”. Táto skutočnosť vyšla najavo počas vyšetrovania vyššie spomínanej žaloby. Táto skupina bola známa tým, že organizovala divoké párty plné alkoholu.

Premenovanie postavy v hre od Blizzardu však nie je žiadna novinka. Už skôr musel Blizzard premenovať postavu Afrasiabi, ktorá niesla meno po zamestnancovi Alexovi Afrasiabi. Ten bol tiež členom “Cosby Crew” a bol slovne menovaný v žalobe, kde sa spomína v súvislosti so sexuálnym obťažovaním. V tomto prípade je však známe, že Blizzard Afrasiabiho prepustil.

Autori hry Overwatch mali na september naplánovaný špeciálny event, ktorý sa mal týkať práve postavy McCree. Vzhľadom na to, že musia jeho meno zmeniť, je tento event posunutý na neznámy dátum. Autori teraz budú musieť odstrániť, respektíve zmeniť všetky hlášky postavy, kde sa toto meno spomína a to určite zaberie nejaký čas.