Mass Effect: Legendary Edition ukázal grafické vylepšenia

Odoberaj novinky cez  Google News
Mass Effect Legendary Collection
Zdroj: bioware.com

Minulý týždeň sa všetci tí, ktorí netrpezlivo čakajú na vydanie Mass Effect: Legendary Edition dočkali videa, v ktorom sa pomerne podrobne prezentujú viaceré zmeny oproti originálu. Pokec vývojárov zo štúdia BioWare a doprevádzajúce video sa pritom zameralo nielen na vizuálne vylepšenia, ale aj na zmeny v oblasti hrateľnosti.

Hráčom však akosi stále pri vyslovení názvu remasteru prichádza na um najmä to grafické vylepšenie. Preto sme od tvorcov dostali oficiálny trailer, ktorý sa zameriava práve na grafiku remasteru.

V traileri nás sprevádza nezabudnuteľná ústredná skladba z hry Mass Effect 2. Môžeme v ňom vidieť aktuálnu podobu niektorých planét v prvom dieli trilógie či prostredie Citadely. Zmeny, ktoré zahrňujú napr. lepšie efekty, odrazy, osvetlenie, stvárnenie kože, alebo prepracované či vylepšené textúry, môžeme pozorovať aj na niekoľkých postavách. Medzi ne patrí napr. Ashley, Thane, Tali, či Garrus.

Inými slovami, v traileri nevidíme len zábery z prvého dielu, ktorý samozrejme dostal najviac zmien, ale aj zo zbytku trilógie.

Podrobne rozpísané zmeny v Mass Effect: Legendary Edition

Na oficiálnom webe hry je k dispozícii veľmi rozsiahly text, v ktorom vývojári do detailu popisujú proces remastrovania všetkých troch hier a niektoré kľúčové momenty. Nechýba ani možnosť pozrieť sa na porovnávacie obrázky, ktoré demonštrujú rôzne vylepšenia. Obrázky vám ponúkame v závere článku.

Ešte predtým však pripomenieme, že Mass Effect: Legendary Edition vychádza 14. mája na PC, PS4 a Xbox One. Nedávno jeden z tvorcov oznámil, že hra je v stave zvanom gold, takže by vydaniu v plánovanom termíne už nič nemalo stáť v ceste.

Zdroj: ea.com
Zdroj: ea.com
Zdroj: ea.com