Mass Effect: Legendary Edition je v stave Gold

Odoberaj novinky cez  Google News
Mass Effect Legendary Collection
Zdroj: bioware.com

Zremastrovaná trilógia Mass Effect: Legendary Edition hlási viac než mesiac pred vydaním status Gold. Samotnému vydaniu preto už bude predchádzať len doladenie posledných nedostatkov, ktoré sa k hráčom dostanú prostredníctvom Day One patchu.

O stave hry prostredníctvom sociálnej siete Twitter informoval v podstate jeden z otcov projektu, Mac Walters. „Mass Effect: Legendary Edition je v stave GOLD. Bola to jazda, takže je tu čas na malú oslavu. Možno aj čas na trochu tanca,“ napísal Walters.

Pre pripomenutie dodajme, že remaster trilógie ponúkne už od 14. mája možnosť opakovane (či pre niekoho po prvýkrát) prežiť príbeh všetkých troch pôvodných dielov. A to tak cez základnú kampaň, tak aj skoro všetky príbehové a kosmetické DLC. Tých sa za roky vývoja nakopilo cez 40 kusov. „Skoro všetky“ sme nenapísali náhodou, niektoré DLC v remasteri zahrnuté nebudú. Týkať sa to má napr. rozšírenia, vďaka ktorému sme sa pozreli do Shepardovho bytu.

Trojica hier v jednom balíčku bude dostupná na PC, PlayStation 4 a 5, Xbox One a Xbox Series X a S. BioWare však pracuje aj na úplne novej hre zo sveta Mass Effectu. Ohlásila ju počas odovzdávania ocenení The Game Awards v závere roka 2020. Presný dátum vydania ešte nie je známy, je nutné však dodať, že hra je ešte len v začiatkoch vývoja.