Mass Effect: Legendary Edition je už v predaji

Odoberaj novinky cez  Google News
Mass Effect Legendary Collection
Zdroj: bioware.com

Po rokoch zvestí a prosiacich fanúšikov sa spoločnosť BioWare rozhodla ohlásiť remastrované vydanie Mass Effect trilógie počas minuloročnej oslavy N7 Day. Mass Effect: Legendary Edition má vyjsť v tomto roku na jar pre PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S a PC.

Aj keď presný dátum nebol odhalený, nedávne výpisy maloobchodníkov naznačujú, že remaster by mohol doraziť už 12. marca. Bez ohľadu na to, či to pravda je alebo nie, je jasné, že fanúšikovia si na hru nebudú musieť počkať veľmi dlho.

Mass Effect: Legendary Edition je už k dispozícii ako predobjednávka. Za približne 60 € si ju už viete objednať z obchodov ako napríklad Amazon, GameStop či Best Buy. V tejto chvíli je k dispozícii predobjednávka len pre fyzické vydania pre PlayStation a Xbox. Digitálnu edíciu na PC si viete predobjednať v Best Buy. Zatiaľ však neboli odhalené žiadne predobjednávkové bonusy a nie je známe, či EA vydá nejaké edície nad rámec. Informácie priniesol portál Gamespot.

Konzolová verzia prichádza aj s bezplatným vylepšením na PS5 a Xbox Series X. Štúdio sľúbilo vylepšené textúry, shadery a technické vylepšenie. Legendary Edition bude obsahovať všetky tri kampane pre jedného hráča a tak isto aj každé DLC. Fanúšikom tak tento remaster pomôže skrátiť dlhé čakanie na ďalšie pokračovanie série, ktoré bolo ohlásené na The Game Awards 2020.