Marvel’s Wolverine mnohým vyrazil dych

Odoberaj novinky cez  Google News
Marvel's Wolverine mnohým vyrazil dych
Zdroj: youtube.com

Dnešná PlayStation Showcase priniesla zo sebou aj jedno obrovské prekvapenie. Vývojári z Insomniac Games prišli s peckou, ktorá mnohým hráčom s určitosťou vyrazila dych. Nielenže pracujú na pokračovaní Spider-Mana, ale do herného sveta uvedú aj Wolverina. Stane sa tak v titule s názvom Marvel’s Wolverine.

Odhalenie sa uskutočnilo prostredníctvom veľmi krátkej upútavky, v ktorej vidíme Wolverina v kovbojskom klobúku sedieť v bare. Scéna veľmi podobná tej z filmového prevedenia. Každému fanúšikovi malo byť v sekunde jasné, o čo vlastne ide. Zozadu k Loganovi pristupuje nejaký veľký muž. Keď sa muž priblíži, Wolverine „vytasí“ pazúry a odhalí svoju identitu.

Dozvedeli sme sa, že Marvel’s Wolverine je „samostatná hra“ a režírujú ho Brian Horton a Cameron Christian. Druhý menovaný tvoril rozšírenie Miles Morales. Titul je však ešte ďaleko, nakoľko je ešte len v rannom vývoji. Jeden náznak k jeho príbehu by tu však bol. Prostredníctvom blogu sme dostali indíciu v tom. že titul porovnáva so Spider-Manom: „Obaja hrdinovia sa cítia byť nútení brániť ľudí, ktorí sú toho menej schopní“.

Mašinéria menom Insomniac

Toto je však na teraz všetko. Insomniac si však poslednú dobu ide svoju ligu. Vrhá nám hráčom jeden skvostný titul za druhým. Čo je však viac podstatné, každý jeden z nich je jedinečný, pekný, a našťastie im nedochádzajú nápady a fantázia. Dôkazom toho je aj napríklad Ratchet & Clank: Rift Apart, ktorého recenziu sme vám priniesli aj my.

Podobne sme si zamilovali, a to nielen my, ale aj veľa iných hráčov, Marvel’s Spider-Man a Miles Morales. K tomu pripočítajme oznámené druhé pokračovanie pavúčieho muža a máme tu rozbehnutý vlak, ktorý sa hádam nikdy nezastaví.

Aj keď nevieme, do akého žánru Wolverine spadá, Insomniac si už s marvelovskými titulmi vybudoval serióznu dôveru. Takže nám neostáva nič iné, ako si len počkať a užiť si oba dnes oznámené tituly naplno v čase, kedy sa už vo veľkom bude hovoriť o súčasnej generácii konzol.

Pre titul Wolverine bohužiaľ nie je k dispozícii žiadny dátum vydania. Zatiaľ sa zdá, že by to mohla byť exkluzivita pre PS5, pretože v záverečnej titulnej karte bolo uvedené, že je „Vo vývoji pre PlayStation 5.“ Snáď na ďalšie informácie dlho čakať nebudeme.