Marvel’s Midnight Suns bude mať kozmetické mikrotransakcie

Odoberaj novinky cez  Google News
Marvel's Midnight Suns ponúkol prvý gameplay
Zdroj: youtube.com

Vývojári z Firaxis Games zažehnávaju obavy, ktoré majú fanúšikovia z mikrotransakcií. Odpovedali tak na otázku, či sa v Marvel’s Midnight Suns vyskytnú mikrotransakcie pri jej vydaní, alebo sa do nej dostanú až časom. Keďže pôjde o taktické RPG s mechanikou budovania svojho „balíčku“, fanúšikovia pochopiteľne vyjadrili obavy.

Vydavateľ 2K Games by mohol pridať mikrotransakcie, ktoré by mohli zmeniť rovnováhu hry. Nákupy v hre sa vyskytovať budú, ale vývojári potvrdil, že len čisto kozmetické. Čiže by sa nemalo jednať o takzvanú Pay-to-Win hru.

Oficiálny účet Marvel’s Midnight Suns na Twitteri pridal reakciu na otázku fanúšika. Uviedol, že hra neobsahuje loot boxy ani „súvisiace mikrotransakcie na získanie ďalších kariet“. To znamená, že skiny z postáv budú stále k dispozícii na nákup v hre za hernú menu, alebo si ju bude možné nejako odomknúť. Nemalo by tak isť o žiadne porušenie „balancu“ hry.

Obavy vznikli takmer okamžite potom, čo Firaxis Games ukázali hrateľnosť Marvel’s Midnight Suns. V traileri sa totižto predviedla aj bojová mechanika hry. V ňom sme sa dozvedeli samozrejme oveľa viac.

V hre Marvel’s Midnight Suns, ktorú zrejme mikrotransakcie nezničia, sa zhostíte hrdinu menom The Hunter. Ten bude plne prispôsobiteľný vašej predstave. Postava je ústredným bodom príbehu Lilith a jej hrozby konca sveta, ktorú matka všetkých démonov predstavuje. Hra kombinuje prvky Fire Emblem a XCOM a vytvára silnú fantáziu, v ktorej niekoľko hrdinov Marvel bojuje proti démonickým silám.

Marvel’s Midnight Suns je naplánovaný pre Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X | S v marci 2022.