Marvel’s Avengers – Youtuber nahradil tváre hrdinov hercami

Odoberaj novinky cez  Google News
Marvels-Avengers Bruce Banner DeepFake
Zdroj: YouTube (BabyZone) a Spawn.sk

Len pred dvoma dňami vyšlo Marvel’s Avengers. Hra bola od začiatku veľmi očakávanou.Bohužiaľ každý kto očakával aspoň prinajmenšom nejaký ten easter egg v podobe tvári hercov, ktoré poznáme z plátna, bude sklamaný. Nestalo sa tak. Začiatkom roka 2019 vývojári z Crystal Dynamics zverejnili zábery z hry. Naznačovali príchod nových Avengerov v hre, ale ich tváre boli pre všetkých neznáme.

Čo je DeepFake?

Teraz však prišiel na rad YouTuber BabyZone. Použitím technológie DeepFake nahradil tváre virtuálnych hrdinov v Marvel’s Avengers tvárami skutočných hercov, ktorých poznáme a milujeme. A to rovno všetkým postávam v hre. Teda. Všetkým hlavným, ktoré z filmov poznáme.

DeepFake je technológia pre syntézu ľudských obrazov. Využíva učenie umelej inteligencie (AI) a ktorá dokáže toto učenie spracovať a vytvoriť umelé stvárnenie človeka. A v roku 2020 už nie len ako obrázok, ale priamo ako video. Čím sa dajú vytvoriť takmer realistické video-zábery, ktoré dokážu simulovať aj samotné identické rozprávanie s mimikou.

YouTuber využil MCU

Tvorca tohoto videa hovorí, že vďaka filmom od Marvel Studios dokázal vytvoriť modely tvárí samotných hercov. Naučil tak túto technológiu vymodelovať a vylepšiť aj jej výkon pomocou filmov.

Použil som mojich vlastných 192 DeepFake modelov, ktoré boli naučené z milióna iterácií (Matematický pojem, Pozn. red.). Každý set tváre je vytvorený z filmov o Avengers a potom naučený pre každú cutacénu jednotlivo.

YouTuber BabyZone

Vďaka videu máme možnosť nazrieť, ako samotné postavy Marvel’s Avengers vyzerajú. Hneď môžeme povedať, že sú takmer na nerozoznanie od tých filmových. A najmä Black Widow, tá vyzerá v hre úplne identicky. Veď posúďte sami.