Marvel’s Avengers už Denuvo nechráni

Odoberaj novinky cez  Google News
Marvel's Avengers
Zdroj: square-enix.com

Nová aktualizácia odstránila Denuvo ochranu z Marvel’s Avengers na PC. Square Enix a Crystal Dynamics vydali nový patch, ktorý odstráni Denuvo z Marvel’s Avengers na PC. Nová aktualizácia, ktorá má približne 1,8 GB pridáva nové misie pre viac hráčov a extraktory fragmentov.

Tiež odstraňuje z hry spomínaný protipirátsky softvér. Aj keď to nie je uvedené v poznámkach k aktualizácii. Správy z rôznych zdrojov poznamenávajú, že to vedie k rýchlejšiemu spusteniu hry na platforme PC.

Toto nie je prvý ani posledný prípad, keď bolo Denuvo odstránené. Ide najmä o problémy, s ktorými sa hráči stretávajú kvôli tejto technológii. Za posledných niekoľko rokov sme počuli o viac prípadoch, kedy opatrenia na ochranu IP zasahujú do hier. Či už je to v DRM Metal Gear Rising, ktorý deaktivuje edíciu hry pre Mac, alebo Crash Bandicoot 4: It’s About Time.

Ten pre zmenu uzamkol hráčov mimo obsahu pre jedného hráča, a to vždy kvôli online DRM. Spomínajú sa však aj výraznejšie problémy s výkonom, ktoré v poslednej dobe táto protipirátska technológia spôsobuje. Naposledy tomu tak bolo v Resident Evil Village.

Vývojári však na to idú múdro. Niektoré spoločnosti, ako napríklad Sega a Amplitude Studios, v súčasnej dobe preventívne odstraňujú Denuvo pred vydaním hry, aby zaistili spokojnosť hráčov.

V ďalších novinkách ohľadom hry Marvel’s Avenges, ktorú už Denuvo chrániť nebude, sme sa nedávno dozvedeli, že na Spider-Mana, ktorý má byť exkluzívne na PlayStation, sa nezabudlo. Do hry sa podľa všetkého dostane ešte tento rok.

Ešte len nedávno však do hry pribudlo nové rozšírenie The War for Wakanda. Prinieslo nové misie, nových záporákov, nových nepriateľov, nový biom a samotného Black Panthera ako hrateľnú postavu. Samozrejme to všetko úplne zadarmo.