Mall Craze, český tycoon stavania supermarketu, uspel na Kickstarteri

Odoberaj novinky cez  Google News
Mall Craze uspel na Kickstarteri
Zdroj: kotaku.com

V polovici apríla sa na známom portáli Kicsktarter, ktorý dáva šancu nádejným projektom, objavil aj jeden s označením Mall Craze. Hra, za ktorou stojí Milan Timčenko, toho sľubuje veľa. Na realizáciu však potrebovala patričnú podporu.

Aj napriek tomu, že žijeme v ťažkej dobe postihnutej koronavírusom, si však projekt našiel cestu medzi svojich fanúšikov a prípadných hráčov. A to až do takej miery, že sa plánovanú sumu, 7500 dolárov, podarilo vyzbierať už 12 dní pred koncom kampane. Ba čo viac, v týchto chvíľach sa vyzbieralo už vyše 7800 dolárov.

Zaujímavé je, že takúto sumu dalo dokopy 172 darcov. Niet sa čomu diviť, prvé zábery z hry Mall Craze sľubujú hráčom pomerne nevšedný zážitok. Ide totiž o tycoon, v ktorom bude stavať, upravovať a spravovať vlastné nákupné centrum. Timčenko v popise projektu uviedol, že hra by mala zahŕňať desiatky obchodov, reštaurácií, kín, služieb. Jednoducho všetko, čo si v súvislosti s nákupným centrom predstavíte.

Dátum vydania je naplánovaný na rok 2022. Vyjsť by mal na PC, konkrétne prostredníctvom platformy Steam. Hru v redakcii budeme aj ďalej sledovať a vývojárovi na diaľku držať palce, aby sa mu jeho plány podarilo pretaviť do reality. Aj vďaka vydarenej kampani sa k tomu môže opäť o krôčik priblížiť.

Kým jedna česká hra je ešte len v príprave, záverom minulého roka sme si mohli vyskúšať aj jednu slovenskú indie hru. Tá niesla názov YesterMorrow a recenziu na ňu si môžete prečítať po kliknutí SEM.