Mafia: Definitive Edition už Denuvo neuchráni

Odoberaj novinky cez  Google News
Mafia: Definitive Edition - Definitívna edícia
Zdroj: 2k.com a Spawn.sk

Spoločnosť 2K Games z PC verzie hry Mafia: Definitive Edition odstránila Denuvo. Známy protipirátsky systém má chrániť hry pred „krádežami“. Podľa mnohých však spôsobuje u viacerých hier problémy s výkonom. Najnovšie sa v tejto súvislosti hovorí o hre Deathloop.

Je bežnou praxou, že vývojári v prvých mesiacoch vydania hier nechajú Denuvo funkčné. Tým sa snažia titul čo najviac ochrániť pred možným hackovaním a pirátením. Po uplynutí určitej doby, je však systém z hier odstránený. Zväčša sa tak deje po tom, čo skončí obdobie maximalizácie ziskov z počiatočných predajov.

V prípade Mafia: Definitive Edition však došlo k odstráneniu systému Denuvo o niečo neskôr. Pripomeňme, že titul vyšiel už pred rokom. Práve v septembri 2020. Prečo vývojári s odstránením čakali až doteraz, nie je známe.

Mafia: Definitive Edition je remake videohry Mafia: The City of Lost Heaven z roku 2002. Stoja za ňou vývojári zo štúdia Hangar 13, ktoré má v susednom Česku 2 štúdiá, a vydala ju spoločnosť 2K Games.

Na záver len pripomenieme, že pokiaľ ste sa k titulu z akýchkoľvek dôvodov nedostali, teraz máte správnu príležitosť. Cez Steam si ho môžete kúpiť v zľave o 40 %. Titul tak do konca septembra stojí 24 €. Dodajme, že disponuje tak českými titulkami, ako aj českým dabingom.

Pre viac herných noviniek sledujte náš web.