Lost Judgment vyjde v Japonsku i na západe ešte tento rok

Odoberaj novinky cez  Google News
Lost Judgment vyjde ešte tento rok
Zdroj: playstationlifestyle.net

Včera sme vás informovali o tom, že krátko pred oficiálnym predstavením unikli z PlayStation Store informácie o chystanom Lost Judgment. Dnes sme opäť o niečo múdrejší a o hre sme sa dozvedeli ďalšie informácie.

Najpodstatnejšou správou je, že titul dorazí ku hráčom ešte tento rok. A to tak v Japonsku, ako aj vo zvyšku sveta. Vieme totiž, ako funguje politika vydávania hier v tejto krajine vychádzajúceho slnka. V tomto prípade sa preto o vydanie či čakanie obávať nemusíme.

Návrat boja proti organizovanému zločinu prebehne celosvetovo 24. septembra, a to na PlayStation 4 a 5, Xbox Series X/S a Xbox One. PC verzia nie je, aspoň zatiaľ, plánovaná.

Lost Judgment predstavuje priame pokračovanie prvej hry z roku 2018. Aj naďalej zostane protagonistom Takajuki Jagami, pričom mimo Kamuroča navštívime v prestrojení aj prístavné mesto Jokohama. Teda ústredné miesto posledného dielu série Yakuza. Tamojšou úlohou mladého vyšetrovateľa bude kradmý prieskum strednej školy.

S návratom ku akčnejšiemu spracovaniu súbojov, ktorý bol pre hru Yakuza: Like a Dragon nahradený pomalšou ťahovou variantou, dochádza tie na uvedenie nového bojového štýlu.

Ďalšou zmenou, s ktorou vývojári z Ryu Ga Gotoku tento rok prídu, bude aj rozšírenie pôvodného systému vyšetrovania a možnosť interakcie so žiakmi spomínanej strednej školy. Hlavná premisa deja v Lost Judgment na druhú stranu zostáva relatívne tradičná. Nebude tak núdza o pomstu, opakovanú zradu či neutíchajúcu akciu.