Lord of the Rings: Gollum ponúka novú gameplay ukážku

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Lord of the Rings: Gollum
Zdroj: steampowered.com

Dočkali sme sa! „Milááášek“ síce nie je v rukách postavy Gollum (v našom preklade známeho ako Glum), ale to neznamená že v budúcnosti nemôže byť. Tak, ako sme vás včera informovali na našom webe, dnes sa k nám dostali nové gameplay zábery z hry. Hráči po nich túžili už dlhšie, keďže o hre sa vedelo žalostne málo.

Udalosti sa odohrávajú v rokoch po Hobitovi a tesne pred ságou Pána prsteňov. Počas ukážky sa Glum nepozorovateľne blížil, šplhal a útočil na nepriateľov z tmy, aby sa vyhol Sauronovým légiám. Útek sa odohráva z miesta Barad-Dur v krajine Mordor.  

Hra ma stanovený jasný podtón. Ak ste čakali akčnú hru plnú súbojov, asi budete sklamaní. Predsa len Glum vo filmovej podobe nebol veľmi „spoločenský typ”.  Čo má herná a filmová adaptácia spoločné, je nestabilný duševný stav Gluma. Počas kľúčových okamihov vášho dobrodružstva bude Glumovi ponúknutá morálna voľba, ktorú si budete musieť premyslieť. V ukážke hry sme to videli ako vnútorný konflikt s jeho negatívnymi a pozitívnymi myšlienkami, ponúkajúci agresívnejšie alebo pasívnejšie riešenia.

Na záver dodáme, že Lord of the Rings: Gollum vyjde v priebehu budúceho roka. Dodatočné informácie nájdete aj na Steam stránke hry.