Londýnske metro originálne láka na vydanie PlayStation 5

Odoberaj novinky cez  Google News
Londýnske metro a reklama na PS5
Zdroj: ign.com

Už zajtra konečne nastane tá chvíľa a v Európe sa dočkáme vydania novej konzoly od Sony, PlayStation 5. Je jasné, že Slovensko je malá krajina. Preto nám neostáva nič iné len závidieť vydarený marketing, ktorý Sony zvolilo napr. v Londýne. Informácie priniesol portál VG247.

Ten cieli na cestujúcich metrom. Kvôli zajtrajšiemu vydaniu sa typické označenie metra na stanici Oxford Circus upravilo do 4 ikonických tvarov PlayStation 5 – trojuholník, krúžok, krížik a štvorec. To ale nie je všetko. Upravili sa aj názvy niekoľkých staníc, a to vrátane Oxford Circus. Lancaster Gate sa zmenilo na Ratchet & Clankaster Gate, Mile End na Miles Ends či Seven Sisters na Gran Turismo 7 Sisters. Wast Ham sa zmenilo na Horizon Forbidden West Ham.

Zatiaľ čo vchodové ukazovatele na Oxford Circus majú zostať takto upravené len 2 dni, prepracované názvy samotných staníc kompetentní ponechajú až do 16. decembra. Zaujímavosťou je fakt, že štvorec pri stanici Oxford Circus sa nachádza priamo pred pobočkou Microsoftu. Na sociálnych sieťach však obe spoločnosti preukázali, že úplná nevraživosť medzi nimi nepanuje.