Liyue Harbour z hry Genshin Impact sa stal skutočnosťou

Odoberaj novinky cez  Google News
Liyue Harbour Genshin Impact
Zdroj: genshin-impact.fandom.com

Od valivých kopcov a hmlistých vrcholov až po kuriózne a farebné mestečko anime, je Genshin Impact nepopierateľne nádherná hra. Pre jednu skupinu čínskych fanúšikov bol vizuálny štýl hry natoľko výrazný, že sa rozhodli stráviť 1000 hodín starostlivou prestavbou prístavu Liyue Harbour, ako ohromujúci zmenšený model.

Práca, na tomto neuveriteľne náročnom projekte, tímu zabrala celé dva mesiace. To neostalo bez povšimnutia na čínskej streamovacej platforme, z ktorej sa toto dielo dostalo na Reddit. Celé video vysvetľuje, ako bol modelársky prístav zostavený pomocou 3D tlačiarne. Stoviek plotov, mostov, chodníkov a budov, vyčistenia a ich maľovania predtým, ako bolo všetko spojené do jednej masívnej „stavby“ Liyue Harbour.

Tím musel prísť s niekoľkými zvláštnymi riešeniami, bez oficiálnych 3D asetov, ktoré by boli možné použiť. Stavitelia pri zostavovaní svojich vlastných komponentov používali ako referenciu výšky postáv v hre. Stavitelia využili aj masívne zelené plátno, aby do videoklipu preniesli „skutočné“ pozadie. Informácie priniesol portál PC Gamer.