League of Legends: Wild Rift vyhralo iPhone Game of the Year

Odoberaj novinky cez  Google News
League of Legends: Wild Rift
Zdroj: riotgames.com

Spoločnosť Apple ocenila najlepšie hry a aplikácie roku 2021 v priebehu udeľovania výročnej ceny Apple App Store Awards. Medzi víťazmi bola aj mobilná verzia hry League of Legends s podtitulom Wild Rift.

Od svojho uvedenia na konci roku 2020 sa hra LoL: Wild Rift stala veľmi populárnou po celom svete. Nielen fanúšikovia originálneho MOBA titulu sa tak mohli so svojími obľubenými šampiónmi stretávať aj na svojich mobilných zariadeniach. Hráči sa tam mohli ujať napríklad role Jinx či Vi, ktorá poznajú z populárneho seriálu Arcane. Ocenením v ankete Apple App Store Awards si hra League of Legends: Wild Rift pripisuje ďalší tohtoročný úspech. Už skôr si totiž odniesla dve ceny z Google Play Best of 2021 a konkrétne tam zvíťazila v kategóriach Best Competitive a Best for Tablets.

Hra je populárna aj v Českej republike

Herný vývojár Riot Games sa v rámci hry LoL: Wild Rift zameriava aj na českých hráčov. Tento rok dokonca oficíalne podporil Samsung Majstrovská českej republiky (MČR) v mobilných hrách, ktorá sa na konci novembra odhorali v Brne. Z víťazstva v premiérovom ročníku MČR v hre Wild Rift sa nakoniec radoval tím IMPORTant Players, ktorý si odniesol najväčšiu časť z celkovej dotácie 150 000 Kč. Práve vďaka podpore Riot Games sa turnaj stal najlepšie ohodnotenou súťažou v mobilných hrách v histórii českého eŠportu.