League of Legends: Wild Rift sa značne rozšíri

Odoberaj novinky cez  Google News
League of Legends Wild Rift
Zdroj: explosionnetwork.com

Len pred chvíľou sme vám priniesli súhrn noviniek, ktoré Riot Games oznámili pri príležitosti vstupu LoL do svojej jedenástej sezóny. Včerajší livestream sa však dotkol aj hry League of Legends: Wild Rift.

Minulý rok sa totiž vývojári rozhodli vstúpiť aj do vôd mobilných hier, ktoré pomaly ale isto začínajú vládnuť hernému priemyslu. Čo dokazujú aj dáta od americkej spoločnosti SuperData, ktoré sme vám priniesli v samostatnom článku. Svoje tradičné LoLko totiž presunuli aj na dotykové obrazovky vo forme Wild Rift. Tento rok sa má rozšíriť otvorená beta do USA a Kanady. Spoločne s tým sa máme dočkať aj ďalších šampiónov z počítačovej verzie.

Vývojári v novom videu predstavili hneď niekoľko šampiónov, ktoré sa do League of Legends: Wild Rift dostanú. Viacero z nich má upravené schopnosti, ktoré budú viac sedieť na ovládanie skrz joysticky a do zmenšenej mapy. Zvýši sa aj počet predmetov.

Hráči na mobilných platformách sa tiež môžu tešiť na príchod ARAM mapy, prvej kompetetívnej sezóny a festivalov. Množstvo z nich bude exkluzívnych jedine na mobilnú verziu, čo platí aj pre skiny.

Je isté, že sa postupom času mobilná verzia značne odlíši od tej počítačovej. Vývoj je totiž o niečo jednoduchší a hlavne značne odlišný. Prvým exkluzívnym eventom bude Yordle Expedition, pre ktorý bol vytvorený aj cinematic film.

Riot Games tak ukázal, že myslí aj na mobilných hráčov. Fanúšikovia League of Legends: Wild Rift si preto podobne, ako kolegovia na pc, prídu tento rok určite na svoje.