League of Legends odhalilo sezónu 2021

Odoberaj novinky cez  Google News
League of Legends Viego
Zdroj: shacknews.com

O štúdiu Riot Games sa v poslednom čase píše čoraz viac. Môže za to zvyšujúci sa počet hier v jeho portfóliu. Nasledujúca správa sa však zameriava na League of Legends. Teda na hru, z ktorej celé štúdio vzniklo. Najhranejšia hra na svete sa totiž včera dostala do jedenástej sezóny. Štúdio k tomu pripravilo aj špeciálny livestream.

Hlavnou novinkou je posun v príbehu. Vývojári sa zamerali na návrat Viega. The Ruined King obdržal aj efektívny cinematic film. Šampiónov ale bude viac a štúdio chce opäť priniesť aspoň jedného pre každú linku.

Práve téme návratu kráľa sa bude hra venovať dlhšiu dobu. Ďalší šampióni majú byť tematicky vybraní pre utkanie sa s Viegom. Čo sa taká gameplay-u, veľkých zmien sa hráči dočkali pomerne nedávno s prepracovaním systémom predmetov. Ďalšie väčšie zmeny sa teda zatiaľ nekonajú, resp. o nich vývojári zatiaľ nechcú hovoriť. Miesto toho sa Riot v League of Legends zameria na veci mimo samotnú hru, a to najmä na Clash a postup divíziami.

Keďže je League of Legends F2P hrou, je jasné, že veľká pozornosť je venovaná skinom. Tie sú okrem iného aj hlavným príjmom vývojárov. S tými novými sa tradične spájajú aj festivaly, pričom ani tento rok nebude výnimkou. Objavia sa aj nové módy, ktoré podporujú fantáziu hráčov. Aj tých bude viac, takže sa hráči majú na čo tešiť.

Okrem toho došlo aj na šachové Teamfight Tactics. Vývojári plánujú vydanie dvoch nových setov a hlavne nového Turbo módu, s ktorým by sa hra mala značne zrýchliť.

League of Legends si tak pre tento rok prichystal množstvo noviniek. O niektorých určite ešte aj teraz mlčia aj samotní vývojári, keďže len ťažko môžeme predpokladať, že by vysypali všetky esá z rukávov už teraz. Hráči sa tak majú určite na čo tešiť.