Kým čakáte na Cyberpunk 2077, vyskúšajte tieto cyberpunkové hry

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
Cyberpunkové hry
Zdroj: spawn.sk

Téma cyberpunk nie je v hernom svete žiadna novinka. Musíme však uznať, že keď sa v týchto dňoch povie cyberpunk, všetci si predstavia len jednu hru – Cyberpunk 2077, ktorú chystá poľské štúdio CD Projekt Red. Určite však nie je jediná a nebude ani posledná. V tomto článku sa pozrieme na iné, tiež zaujímavé tituly, ktorými si môžete spríjemniť čakanie na ten hlavný.

Shadowrun Returns

Dátum vydania: 2013
Žáner: Ťahová, RPG, stratégia
Platformy: PC
Obchod: Steam

Začneme zľahka. Konkrétne hrou založenou na cyberpunk/fantasy stolnej hre. Vezme vás do budúcnosti, do mesta Seattle v roku 2054. Hráte ako shadowrunner – žoldnier žijúci na okraji spoločnosti. Vašou úlohou je vypátrať nájomného vraha, ktorý sa potuluje po okolí. Vaše pátranie vás zavedie cez nebezpečné chudobné štvrte aj veľké mestské komplexy. Postupovať musíte opatrne a nie je na škodu privolať si na pomoc zopár NPC postáv. Za pozornosť stoja aj ostatné tituly Shadowrun, taktiež ladené do štýlu cyberpunk.

Deus Ex: Mankind Divided

Dátum vydania: 2016
Žáner: Akčná, RPG, FPS
Platformy: PC, Linux, Max, PS4, Xbox One
Obchod: Steam
/ Microsoft Store / PS Store

Veľmi známe meno v hernom svete. Séria Deus Ex ponúka jedinečný cyberpunkový zážitok. Zatiaľ posledná, plnohodnotná hra zo série nesie podnázov Mankind Divided. Hráte sa Adama Jensena, napoly človeka a napoly stroj. Nie, nie je to robot, ale väčšiu časť tela už … nemá svoju vlastnú. Zmysel pre správne rozhodnutia a láskavé srdce mu však ostali. V hre budete využívať prvky stealthu, rôzne technológie a vylepšenia za účelom odhalenia veľkého sprisahania. Často sa počas hry budete musieť rozhodovať a vaše rozhodnutia ovplyvňujú príbeh, takže vyberajte rozumne.

Technolust

Dátum vydania: 2016
Žáner: Adventúra
Platformy: VR (Oculus Rift, Rift S)
Obchod: Oculus

Ani majitelia virtuálnej reality neodídu po našom rebríčku naprázdno. Technolust je zaujímavá cyberpunk adventúra s prvkami explorácie, ktorá zaujme už len svojim vzhľadom. Hráči môžu ľubovoľne skúmať okolité prostredie a rozprávať s postavami, ktoré sa v hre nachádzajú. Technolust obsahuje aj rôzne mini-hry a dodatočný obsah, ktorý vám zabezpečí hodiny zábavy.

Blade Runner 2049: VR Tie-Ins

Dátum vydania: 2017
Žáner: Interaktívny VR film
Platformy: VR (Oculus Rift, Oculus GO)
Obchod: Oculus

Ešte jeden titul pre vlastníkov virtuálnej reality. Tentoraz ide opäť o trochu iný titul, než by ste možno čakali. Ide skôr o interaktívny film a v tejto sérii sú dokonca tri. Blade Runner 2049 – Replicant Pursuit, Memory Lab a Revelations vás posadia do rýchlej akcie v meste Los Angeles. Samozrejme, v budúcnosti. Podobne ako vo filme, aj tu je vašou úlohou loviť takzvaných replikantov. Akonáhle nejaký z nich zabije dvoch ľudí, je vašou úlohou usadnúť do Spinneru a nájsť ich.

The Red Strings Club

Dátum vydania: 2018
Žáner: RPG
Platformy: PC
Obchod: Steam

Hra The Red Strings Club je tvorená v štýle „vyber si svoj vlastný dialóg“. Ide o pixlovú adventúru zasadenú, ako inak, v cyberpunkovom svete. Herný svet plný konšpirácií vám ponúkne príbehy barmana v nočnom klube a hackera na voľnej nohe. Ich úloha je jasná – zastaviť veľkú korporáciu vymývaní mozgov občanom. Pomáhať vám pri tom bude aj priateľský droid, ktorého si určite obľúbite.

Gunpoint

Dátum vydania: 2013
Žáner: Akčná, Stratégia
Platformy: PC
Obchod: Steam

V hre Gunpoint z roku 2013 sa z vás stane detektív so štýlovými nohavicami z budúcnosti. Nie je to len tak pre krásu. Umožnia vám hádzať sa dopredu, úplne ako žaba. Celý príbeh je prepletený okolo mega-korporácie a rôznych konšpiračných teórií. Vaša postava sa volá Richard Conway a ste iba obyčajný elektrikár, ktorý sa vkráda do budov, prepisuje počítačové programy a snaží sa bojovať proti systému.

Cloudpunk

Dátum vydania: 2020
Žáner: RPG, Adventúra
Platformy: PC
Obchod: Steam

Teraz niečo z novšej cyberpunk produkcie. Hra, ktorá vyšla iba pred pár mesiacmi na PC a v októbri vyjde aj na konzoly vrátane Switchu. Cloudpunk ponúkne všetko, čo by ste od takej cyberpunk hry očakávali. Vaša postava sa volá Rania a pracujete ako doručovateľ. Preháňate sa po nočnom, svetlami ožiarenom meste vo svojej futuristickej dodávke. Celé mesto je tvorené malými blokmi, niečo ako Minecraft, ale určite nie to isté. To však neznamená, že hra nie je seriózna alebo žeby ste si ju nemohli užiť. Ak máte chuť na nejaký cyberpunk, vyskúšajte Cloudpunk.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Google chce obmedziť používanie smartfónu počas chôdze. Táto nová funkcia zavíta do Androidu! 29. novembra 2020
  Digitálna rovnováha od spoločnosti Google je vcelku známou službou, ktorá ponúka prehľadné štatistiky o tom, ako používame naše zariadenia. Rovnako disponuje viacerými funkciami. Napríklad si môžete pomocou služby nastaviť režim nerušenia, či obmedzenie prístupu do jednotlivých aplikácií potom, ako prekročíte povolený čas. Nová verzia aplikácie, ktorá sa objavila v obchode Google Play v rámci BETA zostavenia, […]
  Martin Borko
 • Huawei pracuje na kamerovom module, aký sme doposiaľ ešte nevideli 29. novembra 2020
  Huawei by mohol v nadchádzajúcej vlajkovej lodi z modelového radu „P“ priniesť kameru, akú sme doposiaľ ešte v smartfóne nevideli. Ide konkrétne o nový kamerový modul, ktorý využíva tekuté šošovky. Odhaľuje to najnovší patent spoločnosti, na ktorý poukazuje portál Gizmochina.com. Podľa publikovaných správ, nová technológia kvapalných šošoviek by sa mala začať vyrábať už v priebehu nasledujúceho roka. Mohla by sa […]
  Martin Borko
 • Telekom opäť rozdáva 15 GB dátový balíček. Aktivovať si ho môžu všetci zákazníci s paušálmi 29. novembra 2020
  Zákazníci slovenského Telekomu si môžu už od zajtrajšieho dňa, t.j. 30.11., aktivovať bezplatný balíček až 15 GB dát. Pomerne veľký predvianočný darček od slovenského Telekomu si môžu v mobilnej aplikácii aktivovať všetci zákazníci s aktívnymi paušálmi. Balíček je dostupný pre takmer všetkých zákazníkov Bezplatný 15 GB dátový balíček je podľa Telekomu určený pre rezidenčných a […]
  Tomáš Sedláček
 • Prečítajte si príbeh kapitána, ktorý visel za nohy z lietadla, 5-tisíc metrov nad zemou 29. novembra 2020
  V roku 1990 došlo k nehode na palube lietadla British Airlines. Jedno z okien v pilotnej kabíne sa uvoľnilo a jeden z pilotov bol vytiahnutý cez okno von z lietadla. Šťastím bolo, že nohy ostali v kabíne, a tak ho mohla posádka držať, kým sa kopilot pokúsil o núdzové pristátie, píše portál IFLScience. Konkrétne išlo o let s číslom 5390, ktorý odlietal z letiska v […]
  Richard Zliechovský
 • Teória veľkého tresku ukrýva veľa nejasností: Britský astrofyzik si dokonca myslí, že je nesprávna 28. novembra 2020
  Jeden z teoretických fyzikov inštitútu MIT, Alan Guth, tvrdí, že teória veľkého tresku mnohé veci nevysvetľuje. Nevieme čo explodovalo, prečo to explodovalo, alebo čo sa dialo pred veľkým treskom, píše portál DailyGalaxy. Teória veľkého tresku je tou najpopulárnejšou teóriou od čias Einsteinovej teórie relativity. Aj astronóm Carl Sagan tvrdil, že ak ju chceme prijať, potom sa […]
  Richard Zliechovský
Zaujímavý článok
Greedfall
Greedfall vyjde aj na novej generácii konzol