Kým čakáte na Cyberpunk 2077, vyskúšajte tieto cyberpunkové hry

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunkové hry
Zdroj: spawn.sk

Téma cyberpunk nie je v hernom svete žiadna novinka. Musíme však uznať, že keď sa v týchto dňoch povie cyberpunk, všetci si predstavia len jednu hru – Cyberpunk 2077, ktorú chystá poľské štúdio CD Projekt Red. Určite však nie je jediná a nebude ani posledná. V tomto článku sa pozrieme na iné, tiež zaujímavé tituly, ktorými si môžete spríjemniť čakanie na ten hlavný.

Shadowrun Returns

Dátum vydania: 2013
Žáner: Ťahová, RPG, stratégia
Platformy: PC
Obchod: Steam

Začneme zľahka. Konkrétne hrou založenou na cyberpunk/fantasy stolnej hre. Vezme vás do budúcnosti, do mesta Seattle v roku 2054. Hráte ako shadowrunner – žoldnier žijúci na okraji spoločnosti. Vašou úlohou je vypátrať nájomného vraha, ktorý sa potuluje po okolí. Vaše pátranie vás zavedie cez nebezpečné chudobné štvrte aj veľké mestské komplexy. Postupovať musíte opatrne a nie je na škodu privolať si na pomoc zopár NPC postáv. Za pozornosť stoja aj ostatné tituly Shadowrun, taktiež ladené do štýlu cyberpunk.

Deus Ex: Mankind Divided

Dátum vydania: 2016
Žáner: Akčná, RPG, FPS
Platformy: PC, Linux, Max, PS4, Xbox One
Obchod: Steam
/ Microsoft Store / PS Store

Veľmi známe meno v hernom svete. Séria Deus Ex ponúka jedinečný cyberpunkový zážitok. Zatiaľ posledná, plnohodnotná hra zo série nesie podnázov Mankind Divided. Hráte sa Adama Jensena, napoly človeka a napoly stroj. Nie, nie je to robot, ale väčšiu časť tela už … nemá svoju vlastnú. Zmysel pre správne rozhodnutia a láskavé srdce mu však ostali. V hre budete využívať prvky stealthu, rôzne technológie a vylepšenia za účelom odhalenia veľkého sprisahania. Často sa počas hry budete musieť rozhodovať a vaše rozhodnutia ovplyvňujú príbeh, takže vyberajte rozumne.

Technolust

Dátum vydania: 2016
Žáner: Adventúra
Platformy: VR (Oculus Rift, Rift S)
Obchod: Oculus

Ani majitelia virtuálnej reality neodídu po našom rebríčku naprázdno. Technolust je zaujímavá cyberpunk adventúra s prvkami explorácie, ktorá zaujme už len svojim vzhľadom. Hráči môžu ľubovoľne skúmať okolité prostredie a rozprávať s postavami, ktoré sa v hre nachádzajú. Technolust obsahuje aj rôzne mini-hry a dodatočný obsah, ktorý vám zabezpečí hodiny zábavy.

Blade Runner 2049: VR Tie-Ins

Dátum vydania: 2017
Žáner: Interaktívny VR film
Platformy: VR (Oculus Rift, Oculus GO)
Obchod: Oculus

Ešte jeden titul pre vlastníkov virtuálnej reality. Tentoraz ide opäť o trochu iný titul, než by ste možno čakali. Ide skôr o interaktívny film a v tejto sérii sú dokonca tri. Blade Runner 2049 – Replicant Pursuit, Memory Lab a Revelations vás posadia do rýchlej akcie v meste Los Angeles. Samozrejme, v budúcnosti. Podobne ako vo filme, aj tu je vašou úlohou loviť takzvaných replikantov. Akonáhle nejaký z nich zabije dvoch ľudí, je vašou úlohou usadnúť do Spinneru a nájsť ich.

The Red Strings Club

Dátum vydania: 2018
Žáner: RPG
Platformy: PC
Obchod: Steam

Hra The Red Strings Club je tvorená v štýle “vyber si svoj vlastný dialóg”. Ide o pixlovú adventúru zasadenú, ako inak, v cyberpunkovom svete. Herný svet plný konšpirácií vám ponúkne príbehy barmana v nočnom klube a hackera na voľnej nohe. Ich úloha je jasná – zastaviť veľkú korporáciu vymývaní mozgov občanom. Pomáhať vám pri tom bude aj priateľský droid, ktorého si určite obľúbite.

Gunpoint

Dátum vydania: 2013
Žáner: Akčná, Stratégia
Platformy: PC
Obchod: Steam

V hre Gunpoint z roku 2013 sa z vás stane detektív so štýlovými nohavicami z budúcnosti. Nie je to len tak pre krásu. Umožnia vám hádzať sa dopredu, úplne ako žaba. Celý príbeh je prepletený okolo mega-korporácie a rôznych konšpiračných teórií. Vaša postava sa volá Richard Conway a ste iba obyčajný elektrikár, ktorý sa vkráda do budov, prepisuje počítačové programy a snaží sa bojovať proti systému.

Cloudpunk

Dátum vydania: 2020
Žáner: RPG, Adventúra
Platformy: PC
Obchod: Steam

Teraz niečo z novšej cyberpunk produkcie. Hra, ktorá vyšla iba pred pár mesiacmi na PC a v októbri vyjde aj na konzoly vrátane Switchu. Cloudpunk ponúkne všetko, čo by ste od takej cyberpunk hry očakávali. Vaša postava sa volá Rania a pracujete ako doručovateľ. Preháňate sa po nočnom, svetlami ožiarenom meste vo svojej futuristickej dodávke. Celé mesto je tvorené malými blokmi, niečo ako Minecraft, ale určite nie to isté. To však neznamená, že hra nie je seriózna alebo žeby ste si ju nemohli užiť. Ak máte chuť na nejaký cyberpunk, vyskúšajte Cloudpunk.