Kvôli obvineniam, ktoré sa valia na Activision Blizzard, odchádzajú sponzori

Odoberaj novinky cez  Google News
Activision Blizzard
Zdroj: wsj.com

Dvaja hlavní sponzori Overwatch League uvažujú o konci spolupráce s Activision Blizzard. Coca-Cola a State Farm uviedli, že uvažujú o stiahnutí sa z partnerstva s ešportovým turnajom Blizzardu. Stalo sa tak po žalobe štátu California ohľadom diskriminácie a sexuálnom obťažovaní v jeho štúdiách. Naposledy sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Washington Post uvádza, že tieto dve značky teraz prehodnocujú svoje sponzorstvo. State Farm, poisťovacia spoločnosť, je sponzorom ligy Overwatch od roku 2019. Spoločnosť pre médium uviedla, že požiadala, aby „cez víkend neboli počas zápasov spustené žiadne reklamy“.

Aj keď spoločnosť Coca-Cola nešpecifikovala, či bude aj naďalej sponzorovať Ligu Overwatch, vo vyhlásení uviedla uviedla nasledujúcu skutočnosť. „Spolupracujeme s našimi partnermi v spoločnosti Blizzard. Rozhodli sme sa však prehodnotiť naše plány do budúcnosti a jednotlivé programy.“

Podobný krok ešte predtým spravil T-Mobile, sponzor Overwatch League aj Call of Duty League. Ten sťahuje značku z vysielania a núti hráčov zakrývať svoje logá na tímových dresoch. Aj keď sa T-Mobile už nezobrazuje na webových stránkach COD League, Coca-Cola a State Farm zostávajú na zozname partnerov na webe Overwatch League.

Ligoví sponzori nie sú jediným z partnerov Activision Blizzard, ktorí si žalobu všimli. Vydavateľa žalujú akcionári za údajné utajenie vyšetrovania. Dôsledky súdneho sporu vytvorili v spoločnosti Activision Blizzard neustále sa meniacu situáciu. Zrejme vplyvom okolností odstúpil aj doterajší riaditeľ.

Generálny riaditeľ Bobby Kotick sľúbil zmenu a nezávislý audit právnickej firmy, ktorá má povesť rozbíjania odborov vo veľkých spoločnostiach. Mnoho pracovníkov zistilo, že Kotickovo vyhlásenie nesplnilo ich požiadavky, a existujú náznaky, že sa začína formovať skupina kolektívneho vyjednávania.

Situáciu, kvôli ktorej Activision Blizzard opúšťajú už aj sponzori, budeme ďalej sledovať.