Ktoré SSD disky sú vhodné pre PS5? Ich zoznam sa rozrastá

Odoberaj novinky cez  Google News
SSD disk Seagate pre PlayStation 5
Zdroj: Seagate, PlayStation, spawn.sk

V závere minulého pracovného týždňa herným svetom obletela informácia o tom, že PlayStation začalo interne testovať možnosť rozšíriť veľkosť úložiska svojej PS5. Čoskoro by sme preto mohli do PS5 dokupovať SSD disky. Práve na to čaká množstvo hráčov. Hry na novú generáciu konzol sú totiž veľké a na základné, cca 800 GB úložisko, toho veľa nenahráte.

Vráťme sa späť k oznámeniu z konca minulého pracovného týždňa. Po ňom sa totiž začali objavovať zoznamy konkrétnych SSD diskov, ktoré sú vhodné na rozšírenie. Spoločnosť totiž externé rozšírenie pamäte povolí, avšak za veľmi špecifických podmienok. Práve SSD disk, ktorý v základe obsahuje samotná konzola je jedným zo špecifických prvkov novej generácie konzol od Sony.

Na internete sa preto objavujú spomínané zoznamy diskov, ktoré tieto podmienky splňujú. Niektoré odporúčajú aj samotní tvorcovia novej konzoly. Vôbec prvým bol SSD disk FireCuda 530 od spoločnosti Seagate. Informovali sme vás o ňom v tomto článku. Ktoré sú však ďalšie?

SSD disky vhodné pre PS5

Skôr ako vám ponúkneme zoznam SSD diskov, ktoré sú vhodné na rozšírenie pamäte PS5, pripomeňme jednu závažnú skutočnosť. Možnosť rozšíriť veľkosť pamäte next-gen konzoly od Sony bude možné až v momente, čo bude k dispozícii nová aktualizácia systému. Testovacia verzia je zatiaľ dostupná len malému okruhu hráčov.

Zoznam podporovaných diskov je preto v tejto chvíli len papierový. Spĺňajú síce podmienky, ktoré spoločnosť vydala, avšak otestované neboli. Ťažko tak povedať, ktorý je lepší, a ktorý ako pracuje.

Papierovo tak v prípade, že chcete rozšíriť veľkosť pamäte PS5, môžete pozerať po týchto SSD diskoch:

  • Seagate FireCuda 530 (k dispozícii verzia s chladičom)
  • Western Digital Black SN850 (k dispozícii verzia s chladičom)
  • Gigabyte Aorus NVMe Gen 4 7000S
  • Patriot Viper VP4300
  • Samsung 980 Pro (vyžaduje chladič)
  • Sabrent Rocket 4 Plus (vyžaduje kratší chladič)
  • Corsair MP600 Pro (vyžaduje kratší chladič)
  • Inland Performance Plus (vyžaduje kratší chladič)
  • Adata S70 Gammix (vyžaduje kratší chladič)

Zo zoznamu, ktorý sa bude samozrejme rozširovať, vyplýva, že v súčasnosti najväčší problém predstavuje chladič. Ten je totiž pri niektorých diskoch veľmi veľký, ako zistila redakcia Digital Foundry.