Kto vlastne pracoval na Elden Ring? George R. R. Martin na to nebol sám

Odoberaj novinky cez  Google News
Elden Ring sa dočkáme v januári 2022
Zdroj: bandainamcoent.eu

Keď bol Elden Ring prvýkrát predstavený, jednou z najlepších a najprekvapivejších informácií bolo práve to, že ide o spoluprácu medzi FromSoftware a autorom Game of Thrones, Georgom R. R. Martinom. Odvtedy vyšlo najavo značné množstvo ďalších informácii o tejto spolupráci. Otázkou však ostávalo, kto vlastne pracoval na Elden Ring, resp. komu možno vďačiť za príbeh.

Odpoveď sme sa dozvedeli len pred pár dňami. Pravdou je, že zatiaľ čo Martin bol zodpovedný za vytvorenie celkového sveta a mýtov v Elden Ring, text v hre je od režiséra Hidetaka Miyazaki.

„Rozprávanie príbehu vo FromSoftware má veľmi špecifický štýl. Ide o rozprávanie v podstate útržkovité. To sa nezmení ani tentokrát. Rovnako to platí aj pre samotný svet. Ten si hráč môže interpretovať sám,” hovorí Yasuhiro Kitao z FromSoftware.

A to znamená, že lore hry bude aj naďalej možné objavovať v texte popisku itemov, či v cutscénach. NPC dialógy budú tiež veľmi významné a prispejú k budovaniu sveta.

FromSoftware si prácu Georgea Martina chváli

Miyazaki je „v popredí písania a píše text v hre“. V rozhovore pre IGN zo začiatku tohto roka Miyazaki vysvetlil, ako to bolo zo slávnym spisovateľom. Martin pomohol vybudovať svet vrátane krajín a ústredného príbehu. Samotný Martin však povedal, že svoje príspevky pre Elden Ring dokončil pred rokmi. Vývoj sa ďalej staval na základoch, ktoré Martin položil.

Miyazaki pochválil Martina a povedal, že jeho príspevky viedli Elden Ring k tomu, že sa na postavy zameriava viac ako kedykoľvek predtým. „Priniesol na stôl veci, ktoré by sme sami nedokázali, pokiaľ ide o bohaté rozprávanie, zmysel pre charakter a drámu.”

Dáva to zmysel vzhľadom na to, že Martinovo najslávnejšie dielo zahŕňa komplikovanú dynamiku postáv a spôsob, akým medzi sebou ľudia interagujú pri súperení o moc. Vďaka otvorenému textu v hre, ktorý spracoval Miyazaki, to znie, že fanúšikovia si v Elden Ring užijú to najlepšie zo sveta Miyazakiho aj Martina. Práve preto je namieste od tejto hry očakávať minimálne po stránke príbehu naozaj veľa.

O to viac keď už vieme, kto na Elden Ring pracoval. A na záver len pripomenieme, že pre viac herných noviniek sledujte náš web.