Konzolové vojny skončili, Xbox použil vo svojej reklame DualShock

Odoberaj novinky cez  Google News
Konzoly Xbox Series X a PlayStation 5
Zdroj: spawn.sk

Všetci konzoloví nadšenci, ktorí práve v rukách držia ovládač, by ho mali aspoň na pár minút pustiť a sústrediť sa na článok. Najmä tí, ktorí sa neustále hádajú o tom, ktorá z dvojice konzol Xbox / PlayStation je lepšia a prečo. Xbox to však vidí inak a všetkým nám pripomenul, že hry sú predovšetkým určené na zábavu a pre všetkých. Nezáleží na tom, na akej konzole alebo platforme ju hráte. Aj preto použil vo svojej reklame na predplatnú službu Xbox Game Pass ovládač DualShock.

Nedávny príspevok na sociálnej sieti Twitter odhalil dobré úmysly Microsoftu, aj keď je to samozrejme koniec koncov stále len reklama. Napriek tomu s pekným posolstvom. Na obrázku môžeme vidieť hráča, ktorý si bez problémov užíva na svojom tablete hru Sea of Thieves, pričom v ruke má ovládač DualShock z konzoly PlayStation 4. Musíme uznať, že presne tento typ reklamy sa nám páči.

Avšak to, že na hranie cez Xbox Cloud môžete použiť aj ovládač od Sony, nie je žiadnym prekvapením. V podstate to tak bolo od začiatku. Väčším prekvapením je to, že Xbox sa rozhodol vyzdvihnúť práve túto možnosť, spomedzi množstva iných. Samozrejme, boli by radšej, keby ste používali ovládač od Xboxu, ale podľa ich slov sú rovnako radi, že sa hráte hry.

Či sa vám to páči alebo nie, či si to ako fanúšik jednej alebo druhej strany pripustíte, Xbox sa opäť snaží strhnúť tú neviditeľnú, no zato pevnú stenu ktorá oddeľuje hráčov na rôznych platformách. Nerobí to len formou reklamy, napríklad hra Ori And The Will Of The Wisps bola vydaná na konzole Nintendo Switch. Nesmieme ale zabudnúť aj na Sony. Ich hra MLB The Show 21 je taktiež dostupná na konzolách Xbox. Osobne by sme veľmi radi videli tieto bariéry padnúť, nech si môžeme užívať hry všetci, spoločne.