Koľko by vás stála kúpa všetkého, čo je na Steame?

Odoberaj novinky cez  Google News
Obchod Steam
Zdroj: steampowered.com

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, koľko peňazí by ste potrebovali, ak by ste si chceli kúpiť úplne všetko, čo je v obchode Steam? Ak áno, konečne máte odpoveď na svoju otázku. Je to dokonca menej, než by ste vy, alebo aj my, očakávali.

Odpovie vám na to jednoduchá stránka, ktorú vytvoril Chenggang Wang. Volá sa Buy All Steam Games a ukazuje približnú sumu za všetko, čo sa momentálne v obchode Steam nachádza. Databáza sa pravidelne aktualizuje, takže údaje sú tak aktuálne, ako sa to len dá. Pozrieť si môžete aj históriu a prepady cien počas rôznych výpredajov. Hlavne teda počas toho najväčšieho – letného.

Databáza zahŕňa hry, ale Wang upozorňuje, že tiež soundtracky, DLC, digitálne verzie artbookov a v podstate všetko, čo sa na Steame dá kúpiť. V čase písania tohto článku je hodnota celého obsahu na Steame $521,909.63, čo je podstatne menej, než sme očakávali. Veď len taký Train Simulator 2020 má momentálne 601 DLC a ich ceny veru nie sú nízke.

Ide samozrejme o odhadovanú cenu, keďže do obchodu sú pravidelne pridávané nové hry a nové zľavy. Napriek tomu by nás zaujímalo, koľko užívateľov na Steame už minulo zo svojej peňaženky pol milióna a vlastní všetok dostupný obsah.