Knockout City už môžete hrať zadarmo, ale s jedným obmedzením

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Knockout City
Zdroj: Electronic Arts

Hra Knockout City od Electronic Arts vyšla len nedávno, no už od jej vydania si ju hráči môžu užívať v podstate zadarmo. Najprv to bola skúšobná doba, počas ktorej ste za hru nemuseli platiť. Tá platila 10 dní od vydania hry. Tie však už prešli, takže teraz, po správnosti, by ste si hru mali kúpiť. Electronic Arts sa však rozhodlo trochu inak. Okrem toho, že je hra v predplatnom EA Play (teda aj v Xbox Game Pass), ju môžete hrať zadarmo aj naďalej. Vývojári to oznámili na Twitteri.

Nevedno, či sa pre tento krok rozhodlo Electronic Arts kvôli nízkemu počtu hráčov, alebo kvôli niečomu inému. Pravdepodobná je však prvá možnosť. Hra si nezískala až tak veľkú fanúšikovskú základňu, ako sa od nej možno očakávalo. Množstvo hier, ktorým to jednoducho nevyjde, sa skôr či neskôr presunú pod free-to-play model. Electronic Arts si je toho vedomé a tak sa snaží hráčov nalákať na to, že nemusia platiť.

Ani vy za Knockout City nemusíte platiť, ak nechcete. Hru si môžete vyskúšať a hrať úplne zadarmo. Má to však jedno malé obmedzenie – môžete hrať zadarmo iba do levelu 25. Okrem toho však nebudete mať žiadne iné obmedzenia. Hru môžete hrať tak, ako keby ste ju mali kúpenú. Akonáhle však dosiahnete level 25, musíte si ju buď kúpiť, alebo si predplatiť službu EA Play (respektíve Xbox Game Pass, keďže EA Play je jej súčasťou). Všetok váš postup sa vám, samozrejme, prenesie do plnej hry, takže o nič neprídete.

Knockout City je čisto multiplayerová hra, neobsahuje žiadnu samostatnú kampaň pre jedného hráča, preto je logické, že sa Electronic Arts snaží hru udržať čo nažive. Bez aktívnych hráčov si totiž hru nikto nezahrá. Knockout City je dostupné na platformách PC, Xbox One, Series X, PS4, PS5 ale aj Nintendo Switch. Navyše, hra podporuje aj cross-play.