Kinguin ustúpil a stiahol predaj kľúčov na Frostpunk 2

Odoberaj novinky cez  Google News
Frostpunk 2 na stránke Kinguin
Zdroj: 11bit, spawn.sk

Minulý týždeň sme vás upozornili na podvodníkov, ktorí sa snažili predávať kľúče do hry Frostpunk 2 ešte pred vydaním. Dnes sa situácia razantne zmenila. Platforma, kde sa predávajú kľúče, stránka Kinguin, sa stiahla a prestala predávať v podstate neexistujúce kľúče. Zároveň sa ospravedlňovali, že zahrnuli do svojho systému neoverenú informáciu.

11 bit studio nie je najšťastnejšie z takéhoto riešenia, ale zaútočiť na podobné stránky legálnou cestou by bolo ťažké. Niektoré stránky, podobne ako Kinguin, sídlia v Hongkongu. Bolo by teda zdĺhavé a náročné riešiť to legálnou cestou, napríklad formou žaloby. Každopádne odkazy na stránkach ako G2play a Kinguin už odkazujú na chybu 404 a predaj už viac nie je dostupný.

Kinguin neriešil odstránenie záznamu hry Frostpunk 2 priamo, ale uviedol, že „po reakcii od hernej komunity minulý týždeň preveríme naše kritériá pre pridávanie predobjednávkových ponúk na Kinguin.net“. Zároveň v stanovisku uvádza, že ich obchodovanie je transparentné a všetky produkty pochádzajú od oficiálnych distribútorov a z oficiálnych zdrojov. Čo je to naozaj pravda je otázne.

11 bit studio na svojom Twitteri napísali, že “pri spätnom pohľade na to, ako sme zareagovali minulý týždeň, sa mohlo zdať, že to bolo tvrdé, ale bolo to efektívne.” Nakoniec poďakovali komunite a všetkým médiám, že pomohli rozšíriť túto informáciu a nepochybne tým pomohli k aspoň čiastočnému riešeniu problému Frostpunk 2 verzus Kinguin.