Kingston predáva svoju hernú divíziu HyperX

Odoberaj novinky cez  Google News
Kingston predáva hernú divíziu HyperX
Zdroj: hyperxgaming.com

Spoločnosť Kingston Technology Europe, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, oznámila definitívnu dohodu o predaji svojej hernej divízie HyperX.

Novým vlastníkom tejto skvelej hernej divízie bude nadnárodná spoločnosť zaoberajúca sa informačnými technológiami, Hewlett-Packard. Tá je však viac známa pod jej skráteným názvom HP.

Táto akvizícia podporuje stratégiu spoločnosti HP zameranú na rast jej podnikania v oblasti osobných systémov, ktorých atraktívnou súčasťou sú aj hry a periférne zariadenia. Oceňované portfólio produktov HyperX zahŕňa celý rad herných periférií. TO všetko vrátane headsetov, klávesníc, myší a podložiek, USB mikrofónov a príslušenstva pre herné konzoly.

„HyperX patrí medzi lídrov v oblasti periférnych zariadení, ktorých technológii dôverujú hráčmi z celého sveta, a preto sme radi, že budeme môcť privítať jeho vynikajúci tím v rodine HP.“

Prezident a CEO spoločnosti HP Inc., Enrique Lores

Predpoklad do roku 2023 hovorí o hodnote 70 miliárd dolárov

Počítačové hry sú naďalej jednou z najpopulárnejších foriem zábavy a predpokladá sa, že do roku 2023 dosiahne hodnota tohoto odvetvia počítačového hardvéru výšku 70 miliárd dolárov. Očakáva sa tiež, že globálny trh s periférnymi zariadeniami vzrastie do roku 2024 na 12,2 miliardy dolárov , pričom herné periférie budú mať na tomto raste nemalý podiel.

„Produkty HyperX sú navrhnuté tak, aby spĺňali aj tie najnáročnejšie požiadavky všetkých hráčov – od príležitostných až po profesionálov – a pomáhali im tak víťaziť a udržať sa na špičkovej úrovni. Obe naše spoločnosti prosperujú, pretože sa staráme o našich zamestnancov a zdieľame rovnaké základné hodnoty a firemnú kultúru. David Sun (spoluzakladateľ a COO) aj ja sme videli, aké možnosti podnikania spoločnosť HP pre HyperX a jeho zamestnancov ponúka, a obaja sme si uvedomili, že takáto zmena môže HyperX priniesť lepšiu budúcnosť.“

Spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Kingston, John Tu

Spoločnosť HP si v ostatných rokoch vybudovala veľké a stále rastúce globálne herné portfólio reprezentované jej značkou OMEN. Medzi jej pokročilé a výkonné herné zariadenia patria napríklad notebooky OMEN 15 alebo HP Pavilion Gaming 16. Okrem hardvéru podporuje spoločnosť HP aj inovácie softvéru na svojej platforme OMEN Gaming Hub. Na nej sa môžu hráči pripojiť, konfigurovať tu svoje herné vybavenie a hrať hry. Pridanie produktov HyperX do herného ekosystému HP prinesie hráčom nielen nové možnosti hrania, ale aj intenzívnejšie herné zážitky.

Hewlett-Packard zaplatí za divíziu 425 miliónov

Podľa podmienok zmluvy spoločnosť HP za získanie portfólia herných periférií HyperX zaplatí 425 miliónov dolárov. A to aj so započítaním bežného prevádzkového kapitálu a ďalších kompenzácií. Spoločnosť Kingston si naďalej ponechá svoje portfólio DRAM, flash a SSD produktov pre hráčov a počítačových nadšencov. Očakáva sa, že táto akvizícia sa počas prvého roka po jej realizácii prejaví aj vo zvýšení výnosu akcií spoločnosti HP. Transakcia by mala byť uzavretá v 2. štvrťroku 2021. To však po tom, ako bude schválená príslušnými regulačnými orgánmi a budú splnené ďalšie obvyklé podmienky.