Kingdom Come: Deliverance sa dočká televíznej adaptácie

Odoberaj novinky cez  Google News
Kingdom Come: Deliverance screenshot
Zdroj: instant-gaming.com

Česká hra Kingdom Come: Deliverance, ktorá vyšla v roku 2018, sa dočká televízneho spracovania. Zatiaľ nie je jasné, či pôjde o film alebo seriál. Informáciu priniesol portál Variety.

Jasné je len to, že vývojári z Warhorse Studios, ktoré okrem Martina Klímu spoluzakladal aj Daniel Vávra, „otec“ hry Mafia, sa dohodli s produkčnom spoločnosťou Wild Sheep Content. Tú zastupuje Erik Barmack, bývalý šéf Netflix International Originals.

„Je zaujímavé, že hry so silným príbehom, ako napr. Zaklínač či KCD, sú na jednej strane silne lokálne, ale dokážu na seba získať celosvetovú pozornosť,“ uviedol Barmack vo vyhlásení.

Zo zatiaľ dostupných informácií vyplýva, že filmári oslovili autorov hry Kingdom Come: Deliverance, čo ich samozrejme potešilo. Upozorňujú však, že celé to budú mať pod palcom americkí filmári.

Kedy sa dočkáme výsledného projektu a vôbec v akej podobe, zatiaľ nie je známe. V týchto dňoch ešte len prebieha výber režisérov a scenáristov. KCD sa odohráva v roku 1403 na území dnešnej Českej republiky. Sledujeme v nej príbeh Henryho, ktorý prichádza nielen o rodičov, ale aj o svoju rodnú dedinu. Vydáva sa preto na cestu pomsty a navrátenia spravodlivosti.