Kingdom Come: Deliverance dostane port na Nintendo Switch

Odoberaj novinky cez  Google News
Kingdom Come: Deliverance screenshot
Zdroj: instant-gaming.com

Priamo počas toho, ako sme sledovali prenos z prezentácie Kickoff! z tohtoročného Summer Game Fest, k nám ako blesk z jasného neba dorazila aj jedna správa pomimo. Vývojári z Warhorse Studios totiž potvrdili, že ich titul – Kingdom Come: Deliverance sa dočká portu na Nintendo Switch.

O tejto hre sa v súvislosti s tohtoročnou E3 hovorilo, avšak v tom zmysle, že by sme sa snáď mohli dočkať ohlásenia pokračovania. Nakoniec sa tak nestalo, resp. predpokladáme, že sa nestane, ale dozvedeli sme sa informáciu o novej hernej platforme.

Zaujímavé pri tom je pozadie tohto portu. Vývojári ho totiž vôbec neplánovali. Začiatkom roka však vyšla na japonskom webe Nintenda mylná informácia o vydaní. Táto skutočnosť však spôsobila toľko rozruchu, až si vývojári povedali, že sa o to predsa len pokúsia.

Pracovať na porte im zrejme umožňuje aj skutočnosť, že sa stali súčasťou projektu spoločnosti Koch Media, ktorý sa volá Prime Matter. V rámci neho sa fanúšikovia dočkajú napr. aj ďalšieho titulu Painkiller.

Okrem oznámenia, že Kingdom Come: Deliverance sa dočká portu na Nintendo Switch, sme sa nič bližšie nedozvedeli. Nevieme tak ani dátum vydania a nedočkali sme sa ani nejakých screenshotov, či rovno záberov z hry. Zákulisné šumy však hovoria o tom, že na danom porte sa pracuje ešte len krátko, preto je nedostatok informácií pochopiteľný.