Kena: Bridge of Spirits sa spustí do 2 sekúnd z Dashboardu

Odoberaj novinky cez  Google News
Kena: Bridge of Spirits
Zdroj: epicgames.com

O hre sme od jej ukázania veľa nepočuli. Iba to, že bola odložená na prvé štvrťročie 2021 v dôsledku spomalenia vývojového procesu kvôli pandémii. Kena: Bridge of Spirits bola jednou z najsľubnejších hier z júnového eventu Sony pre PlayStation 5.

O to viac mrzí jej posunutie, ako však informuje portál GameSpot tak sme sa vďaka portálu Game Informer dozvedeli nové podrobnosti o tejto adventúre, ako aj skutočnosť, že spustenie z dashboardu trvá len 2 sekundy.

Sila next-gen

Áno s čítate správne len 2 sekundy a nie je to z pozastaveného stavu. Podľa Josha Giera, prevádzkového riaditeľa vývojového týmu, mal naplánovanú animáciu počas načítavania hry. „Hru načíta tak rýchlo, že na ňu nie je čas“.

Príbeh nám dáva niekoľko náznakov prichádzajúcich funkcii s novou konzolou. Kena bude použivať Pikminových priateľov, ktorý sa volajú Rot k riešeniu hádaniek, ako aj k boji proti nepriateľom.

Na obrazovkách s PS5 konzolou sa naraz objaví až 100 Rot-ov. Pri PS4 to bude o čosi mene ale nebude to mať žiadny vplyv na hraťeľnosť. Samozrejmosťou bude využite haptickej odozvy v novom ovládači DualSense pre PS5. Cítiť by sme to mali pri útokoch, vrátane napínania tetivy pri luku.

Vývojár Mike Gier hovorí „Triggeri na DualSense ovládači majú odpor, takže to využívame pre ťažké útoky, ako aj pre úklony.“ Pokiaľ si hru Kena: Bridge of Spirits kúpite na PlayStation 4 dostanete upgrade na PS5 zadarmo.

Kena: Bridge of Spirits ako jednohubka

Ako sme už písali na začiatku Kena: Bridge of Spirits bola preložená a nemá stanovený konkrétny dátum. Hra by však s určitosťou mala doraziť za „pár„ mesiacov. Táto hra sa bude predávať za menej ako 60 € a bude ju celkom jednoduché dokončiť za víkend. Zahrňovať bude aj niekoľko možností obtiažnosti, pričom najťažšia bude zameraná na veteránov.