Kena: Bridge of Spirits čaká ďalší odklad vydania

Odoberaj novinky cez  Google News
Kena: Bridge of Spirits
Zdroj: epicgames.com

Máme to tu zas a znovu. Hru Kena: Bridge of Spirits čaká už ďalší odklad. Vývojári z Ember Lab informovali, že nepôjde o veľké oneskorenie. Titul sa presunul o jeden mesiac. Nový dátum vydania hry sa tak posunul z augusta na september. Dôvod je celkom bežný a aj tentokrát ide o doladenie a vyšperkovanie hry.

Kena: Bridge of Spirits, ktorú si môžete pamätať ako sviežu akčnú adventúru, vyzerá ako hrateľný film od Dreamworks. Bola oznámená v júni 2020 počas predvádzania PS5 od spoločnosti Sony. Hra zaujala od prvej sekundy nielen po grafickej stránke, ale aj postavami.

Od tej doby bolo zaznamenaných niekoľko presunutí dátumu vydania. Prvý odklad hry bol presunutý z plánovaného dátumu vydania 2020 na prvý štvrťrok 2021. Druhý odklad hra zaznamenala práve zo spomínaného prvého štvrťroka 2021 na august tohto roka.

Ani ten sa však nepodarí dodržať. Do tretice by tak hra mala vyjsť v septembri. Toto posledné presunutie je však najkratšie zo série. Práve z tohto dôvodu je možné veriť, že nejde o nič veľké a ako povedali samotní vývojári, ide len o nejaké posledné doladenie hry. Nový dátum je tak stanovený na 21. september 2021.

„Urobili sme ťažké rozhodnutie oddialiť vydanie Keny na 21. septembra, aby sme hru zdokonalili na všetkých platformách,“ uviedlo na Twitteri štúdio The Ember Lab. „Tím pracoval mimoriadne tvrdo a cítime, že čas navyše je rozhodujúci pre zaistenie čo najlepšieho zážitku.

Dočasná exkluzivita

„Vieme, že mnohí z vás už túžia si hru zahrať a vážime si vašu trpezlivosť, pretože tím pokračuje v práci na dodaní najlepšej verzie Keny.” Titul, ktorý bude pohánať The Unreal Engine 4 bude časovo exkluzívny pre PlayStation. Neskôr však dorazí aj na počítače.

Kena: Bridge of Spirits aj napriek tomu, že ju zasiahol ďalší odklad, je k dispozícii v dvoch digitálnych vydaniach. V štandardnej a digitálnej deluxe edícii. Štandardná v cene okolo 40 € zahŕňa iba hru, zatiaľ čo luxusná verzia v prepočte okolo 50 € obsahuje digitálny soundtrack, skin pre palicu, ktorú Kena na svojej výprave využíva a zlatý skin pre jej priateľov Rot. Hra bude k dispozícii pre PS4 aj PS5 a jej jednorazovým nákupom získate prístup k obom verziám konzol.

Pre viac herných noviniek sledujte náš web.