Keanu Reeves si v Cyberpunk 2077 zahrá sám seba

Odoberaj novinky cez  Google News
Keanu Reeves Cyberpunk 2077
Zdroj: newsfeed.tv

To, že svetoznámy herec Keanu Reeves je súčasťou novej hry Cyberpunk 2077, vieme už pomerne dlhý čas. Stvárniť tam má postavu menom Johnny Silverhand. Ako však zistil portál Eurogamer, herec si tam zahrá aj sám seba.

Vyšlo totiž najavo, že bez ohľadu na automatické spojenie Reevesovej podoby so spomínaným Johnym čoby frontmanom kapely Samurai, bude sám herec súčasťou lore hry. Jeho meno totiž zaznelo v jednej zo skladieb, ktoré sú súčasťou soundtracku hry. Vývojári už potvrdili, že situáciu si dobre uvedomujú. K téme sa vyjadril aj dizajnér questov, Patrick Miles, ktorý na margo piesne No Save Point vysvetlil, ako ľudia v roku 2077 na herca spomínajú a s kým si ho neustále pletú.

Vráťme sa však späť k spomínanej piesni, ktorá toto celé odštartovala. V nej totiž americká hip hopová skupina Run The Jewels spieva nasledovné: „Keanu Reeves, cyber arm under my sleeve. I blast ‚em all, watch ‚em fall like autmn leaves,“ To by sa dalo voľne preložiť ako – Keanu Reeves, tajná cyber ruka v mojom rukáve, rozsekám ich všetkých, ako jesenné lístie v záhrade. Ono na preklade vôbec nezáleží, ide o to, že sa v piesni spomína hercovo reálne meno. Fanúšikovia preto nenechali nič na náhodu a s otázkami priam bombardovali vývojárov.

To, že sa Keanu Reeves objaví sám za seba potvrdili vývojári

Odkaz na Keanu Reevesa je v súlade s lore hry. Je to univerzálny kultúrny odkaz na nie príliš známeho herca z éry pred Kolapsom, ktorý sa podobal Johnymu Silverhandovi, s ktorým si ho kvôli jeho zmiznutiu ľudia často pletú,“ vysvetlil Patrick Mills. Pre vysvetlenie. Kolapsom sa myslí pád súčasných mocností Západu. Ten bol súčasne hybnou silou k pretvoreniu Spojených štátov do aktuálnej podoby a ustanovenie korporácií do centra všetkého diania.

Dôjsť k nemu malo na prelome milénia, keď mal Keanu Reeves približne 40 rokov. Podľa všetkého sa hercovi s najväčšou pravdepodobnosťou v lore Cyberpunk 2077 nepodarilo presadiť. Na záver len pripomenieme, že vo štvrtok sa bude konať v poradí už piata epizóda Night City Wire, kde by sme sa mali práve o postave Johnnyho Silverhanda dozvedieť viac.