Kam nás zavedie hra Indiana Jones? Vynárajú sa prvé špekulácie

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Indiana Jones
Zdroj: Bethesda (YouTube)

Začiatkom tohto týždňa sme boli svedkami celkom prekvapivého oznámenia. Zatiaľ síce nevedno kedy, ale dočkáme sa hry zo sveta Indiana Jones. Oznámenie bolo strohé, ponúklo len pár záberov na sociálnej sieti Twitter.

Práve z nich však fanúšikovia zrejme usúdili, kam nás štúdio MachineGames a divízia Lucasfilm Games, so svojou novinkou zavedie. V teaseri si totiž môžeme všimnúť napr. letenky s dátumom 21. 10. 1937. Vyzerá to teda tak, že nový herný Indiana Jones bude zasadený do roku 1937. Teda do doby po udalostiach filmov Chrám skazy (1935) a Dobyvatelia stratenej archy (1936) a pred Posledná krížová výprava (1938) a Kráľovstvo krištáľovej lebky (1957).

Tomuto zasadeniu nasvedčuje aj jedna z mála oznámených informácií, že nás čaká originálny a samostatný príbeh na vrcholu kariéry slávneho archeológa. Fanúšikovia však zašli ešte ďalej a všimli si ďalšie detaily.

Podľa údajov na letenke a mapy, na ktorých je možné rozoznať Sixtínsku kaplnku, by sme sa mohli pozrieť do Ríma, či dokonca priamo do Vatikánu. Dokazovať to má aj písací stroj, v ktorom sa nachádza list adresovaný istému kňazovi. Indiana Jones v ňom oznamuje, že dorazí do Ríma a dotyčnému kňazovi ďakuje za pomoc.

Pátranie po artefakte Indiana Jones

V neposlednom rade však fanúšikovia pátrajú ešte po jednej veci. Každý jeden príbeh s týmto hrdinom sa totiž nemôže zaobísť bez poriadneho artefaktu. V tomto ohľade teaser nejaké náznaky neponúka. Odpoveď však možno našiel redaktor GamesRadaru Leon Hurley, na ktorý upozornil britský Eurogamer.

Podľa Hurleyho by artefaktom mohol byť Meč islamu. Túto relikviu dostal fašistický diktátor Benito Mussolini od moslimov z Lýbie práve v roku 1937.

Zatiaľ však ide len o dohady pozorných hráčov. Na druhej strane zrejme tí, ktorí za hrou stoja mohli tieto náznaky ukryť do krátkeho video. Veď predsa je to Indiana Jones, teda človek, ktorý vždy pátra po niečom, tak prečo by nemohli už teraz pátrať aj samotní hráči?