Jeff Kaplan opúšťa Overwatch a zároveň aj Blizzard

Odoberaj novinky cez  Google News
Jeff Kaplan - hra Overwatch
Zdroj: Blizzard Entertainment

Fanúšikovia hry budú meno Jeff Kaplan určite poznať. Od vydania hry ubehne už tento máj šesť rokov, no odkedy bola ohlásená, prihovárala sa nám väčšinou jedna osoba. Bol to práve Jeff, ktorý informoval o tých najväčších zmenách v hre Overwatch, kde až do dnes pôsobil ako hlavný herný režisér. Po niekoľkých rokoch sa však rozhodol opustiť nie len svoju pozíciu, ale celú spoločnosť.

Blizzard o tom informoval na svojej oficiálnej stránke, kde zároveň predstavil aj jeho náhradníka. Bude ním Aaron Keller. Ten v Blizzarde tiež pôsobí už niekoľko rokov, bol tiež zakladajúcim členom Overwatch tímu, takže rolu nepreberie žiadny nováčik. Napriek tomu bude hráčom za Jeffom smutno. Bol terčom rôznych vtipov, ktoré však hráči mysleli od srdca a z lásky. Komunitu si získal najmä svojim príjemným vystupovaním, humorom a načúvaniu spätnej väzby.

“Jeff bol skvelým lídrom, kolegom aj priateľom,” hovorí Keller na adresu svojho predchodcu. “Zároveň veľmi dobre vie, ako nám tu bude chýbať. Mal som to šťastie, že som po jeho boku pracoval niekoľko rokov. Bude mi cťou prebrať túto štafetu po ňom.” Ďalej vo svojom príspevku vyjadril o budúcnosti hry Overwatch, ale aj o pokračovaní Overwatch 2. Práve vraj postupujú dopredu a všetko ide podľa plánu a hlavne načas.

Pár slov ponúkol aj samotný Jeff Kaplan. Vo vyjadrení poďakoval všetkým za podporu. V Blizzarde pracoval dlhých 18 rokov a nebol len pri zrode Overwatch. Pracoval aj na World of Warcraft a iných tituloch. Na záver všetkým odkázal, aby sa nepozerali na svet aký je, ale akým by mohol byť. Aby sa všetci odvážili nasledovať svoje sny. Na záver Blizzard prezradil, že Aaron sa už čoskoro ozve s ďalšími novinkami o hre.