Je to oficiálne, Sony potvrdilo cenu a dátum vydania PlayStation 5

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony PlayStation 5
Zdroj: playstation.com

To, na čo množstvo fanúšikov Sony a predovšetkým hernej konzoly PlayStation nedočkavo čakalo, sa stalo skutočnosťou. Počas prezentácie Sony konečne potvrdilo oficiálny dátum vydania a hlavne cenu novej konzoly PlayStation 5. Zároveň potvrdili rovnaké informácie aj pre digitálnu verziu konzoly.

PlayStation 5 vyjde 19.novembra tohto roku a cenovkou poteší nejedného hráča. Bude stáť 499€. Čo sa týka rovnako výkonnej, iba digitálnej verzie PlayStation 5 (teda bez diskovej mechaniky) tá vyjde v rovnaký deň, no cenovo bude, samozrejme, nižšie. Bude stáť len 399€.

Už skôr sme vás na našej stránke informovali o možnom úniku ako ceny, tak aj dátumu vydania novej next-gen konzoly od Sony. Podľa týchto informácií mala byť cena 499 za klasickú PS5, respektíve 399 dolárov za digitálnu verziu. Dátum vydania napovedal, že konzola vyjde 20. novembra tohto roku. Tieto informácie sa dnes potvrdili ako pravdivé, až na dátum vydania, ktorý je skorší o jeden deň.

Prečítať si tiež môžete o tom, že Sony to so svojou konzolou myslí vážne a na jej distribúciu si objednalo až 60 lietadiel. Letecká preprava je síce drahšia, no oveľa rýchlejšia než lodná a práve o to spoločnosti ide. Dopraviť svoju konzolu čo najväčšiemu počtu hráčov za čo najkratší čas.

Okrem iného sme sa počas prezentácie dozvedeli aj množstvo iných, zaujímavých vecí. Celú prezentáciu sme pozorne sledovali a všetky dôležité informácie sa dozviete priamo tu, na našom hernom webe.