Hry zadarmo, ktoré sú k dispozícii v týchto dňoch

Odoberaj novinky cez  Google News
Hry zadarmo na Epic Games Store
Zdroj: Epic Games

Už nie len Epic Games Store, ale aj ďalšie digitálne obchody, najmä Steam, ponúkajú hry zadarmo. Poďme sa preto pozrieť na to, čo si v týchto dňoch zahráte ako sa hovorí „Free“.

Začnime Epicom, ktorý v rámci mystery rozdávačky, ktorá trvá už niekoľko týždňov, tentoraz ponúka zaujímavý titul od poľských vývojárov. Ide o Frostpunk, za ktorým stojí štúdio 11 bit. Ak ste o titule doposiaľ nepočuli, určite po ňom siahnite.

Ide o solídnu strategickú hru, ktorá vás zavedie do alternatívnej verzie 19. storočia. Zbytky preživších sa snažia prežiť v osadách okolo obrovských parných generátorov. Vy ako hráč sa zhostíte vedenia jednej z týchto osád.

Dávajte si však pozor na to, že hra dáva dôraz na morálne ťažké rozhodnutia. Budete pochovávať mŕtvych, alebo ich ešte využijete? Necháte deti pracovať, alebo im doprajete detstvo? Rozhodnutie je len a len na vás. Titul bude zadarmo na vyzdvihnutie do štvrtka 10. júna do 17. hodiny.

Ako sme spomínali v úvode, nielen Epic Games Store ponúka hry zadarmo. Za zmienku stojí aj Steam. Ten už od prvého júna ponúka dobrodružnú príbehovku Tell Me Why. Všetko v rámci toho, že jún patrí ľuďom z LGBTIQ+ skupín a práve táto hra niekoľko takých postáv predstavila. Hru si môžete vyzdvihnúť zadarmo a v knižnici vám už ostane navždy.

To neplatí o hre ARK: Survival Evolved, ktorú si môžete zahrať len obmedzený čas. Táto možnosť vám vyprší niekedy na prelome nedele a pondelka. Survival titul vás zavedie na tajomný ostrov, kde budete musieť loviť, zbierať suroviny, vyrábať predmety – jednoducho vykonávať všetky aktivity smerujúce k prežitiu.