Hry z obdobia druhej svetovej vojny – TOP 5ka

Odoberaj naše novinky cez  Google News alebo sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming
Call of Duty World War II
Zdroj: Callofduty.com a Spawn.sk

Prvý september 1939 sa do svetovej histórie zapísal čiernymi písmenami. Začal sa najväčší ozbrojený konflikt v dejinách, ktorý už, dúfajme, nikdy nebude prekonaný. Druhá svetová vojna priniesla smrť 70 miliónov ľudí po celom svete. Také Poľsko prišlo o 17% svojej populácie.

Roky 1939 až 1945 sa stali námetom množstva filmov, seriálov, kníh, komiksov, divadelných predstavení, ale aj videohier. Poďme sa pozrieť na tie najlepšie, ktoré vás do tohto obdobia dostanú. Skôr ako prejdeme k samotným hrám, chcem aby bolo zrejmé, že nejde o rebríček, ale len o výber. Hry z obdobia druhej svetovej vojny sú vskutku zaujímavé a preto vám ich prinášame. Taktiež budeme veľmi radi, ak nám do komentárov pošlete váš výber obľúbených hier z tohto obdobia.

Hearts of Iron IV

Začneme naozaj z ostra. Štvrté pokračovanie „železných sŕdc“ nie je pre každého. Táto hra totiž patrí medzi skutočne veľké a prepracované stratégie. Užili, resp. užijú si ju hráči, ktorí neváhajú naplno a na dlhé hodiny sa ponoriť do jej útrob.

Zaujímavé je, že ponúka možnosť hrať za sedem hlavných mocností, ktoré mali v tomto konflikte významné postavenie, a to na strane spojencov alebo nacistov. Ak by sa vám málilo, titul ponúka aj možnosť hrať za Slovensko. Hearts Of Iron IV vyšiel v roku 2016 a medzi kritikmi i hráčmi zbieral zväčša pozitívne hodnotenia.

Company of Heroes 2

Ďalší titul od trojice vývojárov THQ, SEGA a Relic Entertainment, Company of Heroes 2, k nám dorazil v júni v roku 2013. Priniesol bohatú ponuku herných režimov, vplyv zimy na pechotu a techniku, úpravy armády a výborné spracovanie atmosféry. Občas bola síce technika, a to najmä v úzkych priestoroch, nemotorná, predsa len si ho hráči obľúbili.

Túto hru som hral aj osobne a s kamarátom sme sa celkom dobre zabavili, pričom niektoré bitky boli skvelé. Čo uznávam na tejto hre je skutočnosť, že narozdiel od vyššie spomínaného titulu, je tento prístupný pre každého. A keď som to hral ja, tak je to fakt pre každého.

Hidden & Dangerous 2

V článku o najlepších hrách z obdobia 2. svetovej vojny nesmie chýbať táto klasika od štúdia 2K Czech. Titul Hidden & Dangerous 2 v tých časoch zmenil vnímanie hier, keď do tohto žánru priniesol kooperáciu, ale aj tzv. stealth hranie.

Nechýbala ani široká škála prostredí a misií, pričom v jednej z nich ste sa ocitli dokonca aj na Antarktíde. Spolu s orchestrálnou hudbou či multiplayer módmi, tak bolo o zážitok postarané na dlhé hodiny.

Call of Duty: World at War

So zaradením tohto titulu možno niektorí čitatelia nebudú súhlasiť, pretože počin od Activisionu, teda ich štúdia Treyarch a štúdii Rebellion Developements zbieral len priemerné hodnotenia. Pre mňa to však bola hra, ktorá ma sprevádzala počas celej strednej školy a jedna z mála, ktorú som prešiel viac ako jeden krát.

Páčila sa mi na nej rozmanitosť misií, najmä tá záverečná, v ktorej ste vztýčili víťaznú vlajku na budove Reichstag-u (Ríšskeho snemu). Ostatní hráči vyzdvihovali aj zombie mód, mne osobne sa však nepáčil.

Medal of Honor

Nebojte sa. Nezabudol som. Akoby som aj mohol, keď za hrou stál slávny Steven Spielberg. Ten si založil vlastné štúdio a na titule sa podieľal scenárom. Jeho cieľom bolo priniesť svetu strieľačku, ktorá bude realistická, čo sa mu viac menej podarilo.

Nik z tímu sa netajil tým, že inšpiráciou pre nich bol film Zachráňte vojaka Ryana, ktorý našťastie pre hru nijako nekopírovali, ani naň nenadväzovali. A aj keď sme sa dočkali viacerých ďalších častí série, prvý diel je klasika, ku ktorej sa vždy oplatí vrátiť.

Ako som už spomínal, cieľom tohto článku nebolo priniesť akýsi pomyselný rebríček hier, ale skôr na niektoré z nich poukázať. Zvlášť pre vychádzajúcu generáciu hráčov môže ísť o hry, ktoré majú potenciál zaujať.

Nespomenul som nové tituly ako Battlefield 5, Call of Duty: WWII či iné. Ponuka je skutočne bohatá, ale pri ich hraní nezabúdajme na jednu dôležitú vec. Hry z obdobia druhej svetovej vojny zobrazujú jedno z najtemnejších období našej histórie. Uvedomme si to zakaždým, keď si k takejto hre sadneme. Hlavne robme všetko, čo je v našich silách, aby sa podobný konflikt už nikdy nezopakoval.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Takto vyzerá víkendová nádielka platených Android aplikácií a hier, ktoré z Google Play stiahnete zadarmo! 19. septembra 2020
  Víkend máme v plnom prúde a spolu s ním vám prinášame víkendovú nádielku platených Android aplikácií a hier, ktoré môžete stiahnuť po obmedzený čas zadarmo. Na zozname nižšie nájdete celkovo 8 aplikácií, z ktorých vám dávame do pozornosti Crypt-It – Encrypt, Share, Decrypt. Ide o aplikáciu, pomocou ktorej si môžete zaheslovať dáta v mobile. Zároveň […]
  Martin Borko
 • Amazfit Band 5 je predstavený. Ide o dvojičku Mi Band 5 náramku s funkciami, ktoré staršiemu súrodencovi chýbajú 19. septembra 2020
  Globálne predstavenie náramku Mi Band 5 bolo pre mnohých z nás sklamaním. Dôvodom je, že náramok postrádal viacero funkcionalít v porovnaní s jeho čínskou verziou. Neskôr sa objavili správy, že by mohol byť neskôr predstavený nový Amazfit Band náramok, ktorý by dostal chýbajúce funkcie. Tak sa aj stalo. Amazfit Band 5:  vylepšený Mi Band 5 náramok Portál xiaomiadictos.com […]
  Martin Borko
 • Nová nádej pre Huawei? AMD dostalo od USA licenciu, je tam však ešte jedno „ALE“ 19. septembra 2020
  Huawei smartfóny patria medzi najpopulárnejšie zariadenia na svete. Ich budúcnosť je však v súčasnosti na vážkach. Dôvodom sú sankcie zo strany americkej vlády, ktoré obmedzili dostupnosť jednotlivých komponentov, ktoré sú vyrábané americkými technológiami. V praxi to znamená, že spoločnosti vyrábajúce jednotlivé komponenty, napríklad procesory, americkými technológiami, ich nemôžu predávať čínskemu gigantovi. Najvypuklejšia situácia je okolo procesorov, […]
  Martin Borko
 • Pre ktoré Samsung smartfóny a kedy môžeme očakávať One UI 3.0 v kombinácii s Androidom 11? 19. septembra 2020
  Predstavenie Androidu 11 sa odohralo relatívne nedávno. Konkrétne 8. septembra. Spolu s jeho predstavením používatelia smartfónov sa logicky začali pýtať, kedy a pre koho bude dostupný. Nie tak dávno sme sa venovali Xiaomi, či Huawei smartfónom, tentokrát sme sa pozreli na Samsung zariadenia vrátane nadstavby One UI 3.0, ktorá bola rovnako predstavená len nedávno. Samsung […]
  Martin Borko
 • Ako Elon Musk mení svet, v ktorom žijeme? #1 19. septembra 2020
  Elon Musk, šéf automobilovej spoločnosti Tesla a súkromnej vesmírnej spoločnosti SpaceX, je muž s jasnou víziou. Okrem plánu kolonizovať Mars prináša aj zariadenie Neuralink, ktoré by mohlo byť „liekom“ pre ľudí trpiacich paralýzou, rôznymi závislosťami a podobne.  Jeho spoločnosti prinášajú revolučné inovácie v oblastiach využitia energie, cestovania, či komunikácie. Dnes sa pozrieme na tri spoločnosti, […]
  Richard Zliechovský
Zaujímavý článok
Xbox Series X a Xbox Series S
Xbox Series X a Series S zverejnilo podrobné špecifikácie