Hry od Sony si minulý rok odniesli najviac ocenení

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation hry roka
Zdroj: spawn.sk

Spoločnosť Sony pokračuje vo svojom víťaznom ťažení a opäť dokazuje, že vie ako sa robia kvalitné hry. Aj minulý rok patril hrám, ktoré boli vydané pod ich krídlami. Odniesli si najviac ocenení “Game of the Year” naprieč množstvom súťaží. Keďže je rok 2020 za nami, môžeme si zhrnúť aj túto kategóriu. Aké hry od Sony boli najviac oceňované? Myslím, že pravý fanúšik to už dávno vie.

Podľa mnohých Sony vyhralo “vojnu minulej generácie” konzol a to hlavne vďaka ich širokému portfóliu nových hier. Aj po vydaní konzoly PS5 sa zdá, že sú tieto tvrdenia pravdivé. Aj keď sa nestaviame ani na jednu stranu a obe konzoly sú podľa nás skvelé, väčší úspech sa spoločnosti Sony nedá poprieť. Najmä ak sa pozrieme na prvé veľké tituly pre PS5 ako Spider-Man: Miles Morales a remake Demon’s Souls.

Last of Us jednoznačným víťazom

Nielenže má Sony najviac exkluzivít pre svojich hráčov, väčšinou sú všetky hodnotené veľmi vysoko. Do tieňa posiela aj tituly od súperov ako Xbox a Nintendo. Aj keď ocenenia Hra roka môže byť pre každého subjektívne a nie všetci s ním musia súhlasiť, nedávne odovzdávania cien jednoznačne patrili hrám od Sony.

Zaujímavosťou je aj to, že Sony si už tretí rok po sebe odnieslo najviac ocenení “Hra roka” pre svoje hry. Hra s najväčším počtom ocenení bola, samozrejme, The Last of Us 2. Tá získala až 136 ocenení Hra roka počas 2020, čo je trikrát viac než druhé miesto. Na tom sa umiestnila hra Hades a získala 36 ocenení.

Sony však neostáva iba pri hrách

Ďalšou hrou v poradí je Ghost of Tsushima, ktorá si odniesla 20 rôznych ocenení z rôznych súťaží. Je to už tretí rok po sebe, čo bola hra pre konzolu PS4 na najvyššej priečke. Po minulé roky sa tejto cti dostalo hrám ako God of War (2018) a Death Stranding (2019). Stále je však možnosť, že The Last of Us 2 získa ďalšiu cenu. Bola totiž nominovaná do súťaže New York Game Awards.

Aj napriek úspechom s videohrami sa Sony nezastavuje a pripravuje priniesť herný zážitok aj na televízne obrazovky, respektíve do kín. V príprave má tri filmy a sedem seriálov založených na populárnych herných tituloch. Známe sú zatiaľ len dve z toho – film Uncharted a seriál The Last of Us, o ktorý sa postará spoločnosť HBO. Na zvyšok si budete musieť počkať do oficiálneho odhalenia.