Hru Last of Us 2 dokončilo najviac hráčov spomedzi všetkých PS4 hier

Odoberaj novinky cez  Google News
The Last of Us 2
Zdroj: spawn.sk

Poznáte to. Kúpite si hru, začnete ju hrať, ale po nejakom čase ju necháte tak a príbeh jednoducho už nedokončíte. To je osud mnohých hier na akejkoľvek platforme. My si ale povieme o hre Last of Us 2 na platforme PS4. Tá nedávno prekonala ďalší zaujímavý míľnik. Spomedzi všetkých PS4 hier má momentálne najväčšie percento hráčov, ktorí príbeh hry dokončili. informuje o tom portál Gamerant.

Dokazuje to nedávny screenshot. Po dokončení hier totiž hráči dostanú achievement, ktorý dokazuje ich oddanosť hre a jej príbehu. Taký má aj Last of Us 2, volá sa “What I Had to Do” a získalo ho už 58% hráčov, ktorí hru vlastnia. To znamená, že viac než polovica hráčov, ktorí si hru kúpili, ju dohrali do konca. Možno sa to zdá málo, no týmto sa Last of Us 2 dostala na prvé miesto v tejto kategórii.

Hneď pod ňou je Final Fantasy 7 Remake s 53,3 percentami a God of War s 51,8 percentami. To, že má hra najväčšie percento hráčov, ktorí dokončili príbeh, však neznamená, že ju hrá aj najviac hráčov. Existujú dve hry, ktoré vyšli skôr a majú lepšie predaje. Ide o hry Marvel’s Spider-Man a God of War. Tie sú na tom s predajnosťou lepšie, ale hráči, zdá sa, nemajú až taký záujem dokončiť príbeh ako pri hre Last of Us 2.

Napriek kontroverzii, ktorá hru sprevádzala, sa druhé Last of Us môže tešiť veľkej popularite medzi hráčmi. Od svojho vydania získala rôzne ocenenia a dosiahla niekoľko úspechov. Netreba zabúdať aj na fakt, že HBO pripravuje hraný seriál založený na týchto hrách a tak sa pokojne môže stať, že časom bude na prvom mieste aj v predajnosti.