Hraním hier sa dá schudnúť, dokazuje to nová štúdia

Odoberaj novinky cez  Google News
Hranie hier pomôže chudnúť
Zdroj: Crello

Budem jesť menej nezdravých jedál a piť menej sladkej vody. Alebo svoje chudnutie nechám na videohry. Podľa novej štúdie to je možné. Po novom to totiž už nemusí byť len šport, ktorý vám pomôže spáliť nejaké tie kalórie, aj keď je to samozrejme stále najlepšia činnosť v tomto prípade. Nová štúdia totiž dokazuje, že schudnúť, alebo spáliť kalórie, sa dá aj hraním hier.

Hneď na úvod však musíme poznamenať, že zdravý životný štýl a pohyb treba stále dodržiavať. Najmä ak ste vášniví hráči, ktorí pri dobrej hre dokážu presedieť hodiny. Verte nám, poznáme to aj my. Stále však platí, že raz za čas sa treba natiahnuť, pozerať sa aj niekde inde než len do monitoru a telefónu a vyjsť si aj na prechádzku. Upozornenie máme za sebou, poďme sa pozrieť na štúdiu od portálu Stakester. Tá tvrdí, že hraním videohier sa dá schudnúť.

Ako výskum prebiehal

Na svojej stránke popisujú výskumníci celý postup, ktorý viedol k týmto potešujúcim výsledkom. Výskumu sa zúčastnila menšia vzorka hráčov, ktorí si nechali na ruku pripevniť zariadenia na meranie tepu a spotreby energie. Dobrovoľníci mali tieto zariadenia počas dvoch hlavných činností, ktoré sa merali – hranie hier a drepovanie. Podľa týchto dvoch výsledkov vedeli následne porovnať tieto dve aktivity a zistiť výsledky. Naozaj môže hranie hier spáliť nejaké kalórie a pomôcť tak hráčom schudnúť? Krátka odpoveď je áno, dlhá je zložitejšia.

Hranie hier skutočne spaľuje kalórie. Počas dvoch hodín, kedy sa dobrovoľníci hrali hry, spálili 420 kalórií v prípade mužov a 472 v prípade žien. To nie je zlé, pokiaľ si vezmeme že ste sa dve hodiny v podstate zabávali a sedeli pri videohre. Zaujímavé je aj zistenie, že tieto spálené kalórie sa dajú prirovnať k tisícke drepov a všetci dobre vieme, čo je pre hráčov príjemnejšia činnosť. Výskum prináša aj rôzne porovnania.

Hodina hrania spáli jeden hamburger

Aj tento nadpis treba brať s rezervou, no na papieri funguje. AK chcete spáliť chrumky, ktoré ste si dopriali počas dňa na rýchle zahnanie hladu, potrebujete si zahrať aspoň jedno priemerné kolo v Call of Duty: Warzone. Ak by ste chceli spáliť hamburger z vášho obľúbeného fast-foodu, potrebujete sa hrať aspoň hodinu a 4 minúty. V zásade čím dlhšie sa hráte, tým viac kalórií spálite. Pozor, ako sme spomenuli na začiatok, neznamená to, že celodenným hraním spálite všetko, čo ste za deň prijali do svojho tela.

Šport a pohybové aktivity sú stále dôležité, tak na to počas hrania hier nezabúdajte a nenechávajte chudnutie len na videohry.