Hranie hier pomáha. Xbox na to poukázal nádherným spôsobom

Odoberaj novinky cez  Google News
Ovládač Xbox
Zdroj: Unsplash.com (Habib Dadkhah)

Nikdy nie je neskoro naučiť sa hrať hry alebo sa spojiť s rodinou, ktorú ste nikdy poriadne nepoznali. To bol aj prípade Mary, ženy z anglického Boltonu, ktorá sa začala dozvedať viac o svojom vnukovi Jasonovi prostredníctvom služby Xbox Live.

Vo videu zverejnenom spoločnosťou Xbox 5. februára, si babička Mary a vnuk Jason spoločne jeden k druhému našli cestu. V skutočnosti totižto obaja mali k sebe veľmi ďaleko. Prostredníctvom hrania sa však o sebe navzájom dozvedeli oveľa viac.

Mary dostala Xbox Series S, aby si mohla zahrať Minecraft s Jasonom. Ten jej poradil, vysvetlil a pomohol s používaním ovládača a ako hrať hru cez hlasový chat. V priebehu niekoľkých týždňov sa Jason dozvedel o Meryionom živote vrátane jej početnej rodiny.

Mary sa naopak naučila ako sa preteká po anglickom vidieku vo Forza Horizon 4, ako aj preskúmala otvorené more v hre Sea of Thieves. Mary to pomohlo odraziť osamelosť počas prebiehajúcej pandémie. S blížiacim sa pomaly ročným uzamknutím v rôznych častiach sveta, je toto ľudské spojenie nesmierne dôležité.

„Baví ma jeho spoločnosť som šťastná, že chce byť so mnou,“ povedala Mary. Jason zasa povedal „som šťastný, že som sa konečne dozvedel o svojej babke viac“. Informácie priniesol portál GameSpot. Na záver už len dodám, že najlepšou reklamou je sám život.