Hráči začali bojkotovať Genshin Impact, tu sú dôvody

Odoberaj novinky cez  Google News
Liyue Harbour Genshin Impact
Zdroj: genshin-impact.fandom.com

Za posledných šesť mesiacov si hra Genshin Impact získala nesmierne množstvo fanúšikov a hráčov. Prišla takpovediac nečakane, keďže pred vydaním sme o nej veľmi nepočuli. Napriek tomu prilákala množstvo hráčov, ktorí sa k hre vždy radi vracajú. Až do dnešného dňa, kedy začal na Twitteri bojkot a začal sa v súvislosti s hrou objavovať hashtag #BoycottGenshin. Čo za tým stojí?

Genshin Impact sa stal populárnym najmä vďaka hráčom na mobiloch, keďže hra je dostupná aj pre ne. Musíme uznať, že ide o jednu z mála hier, ktorá ponúka obrovské množstvo obsahu, je výborne optimalizovaná a navyše, je zadarmo. Okrem toho si Genshin Impact môžete zahrať aj na platforme PlayStation a tiež PC.

Hra dostáva aj pravidelné aktualizácie a vývojári sa snažia vydať jednu každých šesť týždňov. Aby udržali obsah aktuálny a hráčov zaujatých. V posledných dňoch im však začalo niečo vadiť a na sociálnej sieti Twitter sa začal čoraz častejšie objavovať pri príspevkoch s hrou hashtag #BoycottGenshin. Prečo?

Dôvody sú rôzne. V každom príspevku, pri ktorom môžeme tento hashtag nájsť, je však uvedený aspoň jeden z týchto dôvodov vypísaných nižšie:

  • Sexualizácia jednej z mladých postáv v hre (Flora).
  • Málo možností hrať za postavu inej farby pleti, než bielej.
  • Domorodé postavy sú vykresľované ako záporáci.
  • Bezpečnostné obavy, najmä chýbajúce dvojfázové overenie.

V čase písania tohto článku nebolo dostupné vyjadrenie od vývojára hry, štúdia miHoYo. V prípade, že sa tak stane, aktualizujeme tento článok.