Hráči naďalej volajú po oslabení DMR

Odoberaj novinky cez  Google News
DMR v Call of Duty
Zdroj: pcinvasion.com

Hráči battle-royale odnože Call of Duty sú už očividne skutočne zúfalí. Súčasná méta vo forme používania poloautomatickej pušky DMR je natoľko hrozivá, že sa hráči snažia vývojárov osloviť všade, kde to je len trochu možné. A to aj v reálnom svete. Niekoľko príkladov na svojom webe uvádza aj portál PC Gamer.

Na internete sa objavuje množstvo videí, ktoré dokazujú, že s puškou DMR vo Warzone skutočne nie je niečo v poriadku. Kričiace deti, búchanie o stôl či rozbíjanie vecí je pri hraní tohto režimu na dennom poriadku. Za oslabenie tejto zbrane dokonca volajú už aj známe osobnosti. Jednou z nich je napr. americký reper Lil Uzi Vert. Ten na svoj Twitter napísal veľavravný odkaz.

Ľudia však na problém poukazujú aj v reálnom svete. Jeden z užívateľov Redditu s nickom Yoshiomitsu sa rozhodol vyrobiť banner a vyjsť s ním do ulíc. Na ňom mal napísanú podobnú správu – Nerf the DMR. Jeden z vodičov dokonca zastavil a s nápisom súhlasil.

Problém sa dokonca dostal aj do sfér politiky. Na streame britského premiéra Borisa Johnsona či škótskej ministerky Nicoly Sturgeon, sa taktiež objavili výzvy nerf the dmr. Štúdio Raven Software ale zatiaľ mlčí. Naposledy sa k tomu vyjadrili 7. januára kedy oznámili, že hlasu hráčov naslúchajú.