Hráči Dota 2 sa zložili na lepší tutoriál pre začiatočníkov

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Dota 2
Zdroj: steampowered.com

Populárna MOBA hra od spoločnosti Valve si stále získava nových hráčov. Problémom však je dostať sa do hry a naučiť sa ju hrať. Dota 2 je považovaná za náročnú MOBA hru a chce to dlhú prax. Novým hráčom by mal pomôcť tutoriál, ten je však zastaralý a v podstate nepoužiteľný. Hráči sa tak finančne zložili na úplne nový tutoriál, ktorý by spĺňal všetky potreby pre nováčikov.

Dota 2 je tu s nami už niečo cez 8 rokov. Počas tejto doby sa z nej stala úspešná MOBA hra, ktorá priláka k monitorom milióny hráčov každý deň. Je známa aj svojim najväčším eŠportovým turnajom – The International. Ten sa nielenže teší veľkej popularite, ale dlhodobo ponúka tie najväčšie finančné výhry pre súperiace tímy. Napríklad The International 2020 mal prizepool neuveriteľných 34 miliónov dolárov. Napriek veľkému úspechu hry je tu však jeden veľký nedostatok – tutoriál pre začiatočníkov.

Hráči si z neho často robia srandu. Ako sme už spomenuli, hra je s nami už 8 rokov a za ten čas sa stále vyvíja. Tutoriál však nie. Momentálna verzia návodu totiž obsahuje úlohy, ktoré sa už nedajú ani splniť. Jednou z takých úloh je napríklad nájsť Stout Shield. Problém je, že tento predmet v hre už neexistuje. V skutočnosti bol z hry odstránený tri týždne po uverejnení tohto tutoriálu. Hráči teda vzali veci do vlastných rúk a vyzbierali 25-tisíc dolárov pomocou stránky IndieGoGo, na nový tutoriál.

Dôvod? Nový seriál z prostredia hry Dota, ktorý má vyjsť na Netflixe. Ako iste viete, nový seriál dokáže k hre prilákať nových, ale aj starých hráčov. Bolo tomu tak aj v prípade hry The Witcher 3, keď na Netflixe vyšiel rovnomenný seriál. Dá sa teda očakávať, že po vydaní seriálu Dota bude nával aj do hry. Noví hráči, ktorí si budú chcieť hru skúsiť a naučiť sa základy v tutoriále, môžu byť sklamaní z jeho terajšej podoby. A presne to sa snažia hráči touto zbierkou zmeniť.