Hráči Call of Duty: Warzone sa búria proti skinu

Odoberaj novinky cez  Google News
Call of Duty: Warzone Roze skin
Zdroj: reddit.com

Hráči populárnej battle-royale hry Call of Duty: Warzone sa začali vo veľkom búriť proti istému skinu v hre. Zaujímavosťou je, že nejde o nový skin. Je v hre dostupný od piatej sezóny. Získať sa dal ako platená odmena v battle passe za poslednú, teda stú úroveň.

Skin “Roze” je momentálne označovaný ako pay-to-win, keďže na jeho získanie ste potrebovali prémiový battle pass a značne mení vývoj hry. Celým problémom je to, že ho počas hry skoro ani nevidno. Ide o skin na postavu, ktorá je po jeho použití výrazne tmavá a takmer neodráža svetlo. V zápasoch je tak ťažké takého hráča s týmto skinom spozorovať.

Každý, kto čo i len skúšal Warzone vie, že na mape je množstvo tmavých miest, kam sa s Roze skinom dá výborne ukryť. Vedia to aj iní hráči a začalo ich to otravovať natoľko, že pre Activision uverejnili videá. Jedno z nich si môžete pozrieť aj nižšie.

Ako sme už spomínali, nejde o nový skin a problémom bol v podstate od jeho vydania. Za to, že je vo väčšej pozornosti až teraz vďačí eŠportovému tímu, ktorí sa zúčastnil turnaja Twitch Rivals. Celý tím mal totiž nastavený práve tento skin, čím v hre získali výhodu nad ostatnými. Skin je momentálne tak populárny, že len ťažko sa mu v zápasoch vyhnete.

Množstvo hráčov, aj z tej profesionálnej scény, sa teraz proti skinu búria. Žiadajú jeho odstránenie, alebo minimálne úpravu. Bohužiaľ, odstránenie skinu veľmi nepripadá do úvahy, keďže išlo o odmenu v battle passe a navyše platenú. Možnosťou je teda jeho mierna úprava, alebo minimálne zákaz používať ho v turnajoch. Vývojári hry, Raven Software, sa s tým budú musieť popasovať.